| AvalohAlyn a întrebat:

Ce Biserica v-a intrat la suflet? Ce Biserica v-a impresionat atat prin calitatea slujbelor cat si prin arhitectura si preoti?

Răspuns Câştigător
| costis a răspuns:

Merg cu nadejde la Manastirea Hadambu. Insa nu pentru calitatea slujbelor, arhitectura sau preoti, ci pentru ca simt de acolo o protectie si un ajutor puternic. In lumea instabila de azi, acest ajutor este foarte important pentru mine.

9 răspunsuri:
| mihaibrasov a răspuns:

Ca si cladire, niciuna cred. Ca si convingeri, prefer orientarile religioase ce vin cu argumente practice si cu explicatii riguroase (ex. teosofia, gnoza, alte forme de mistica).

| Felys a răspuns:

Mie mi-a placut de popa ala care vinde droguri, cel mai tare, si-a bagat p....in biserica

| milan9 a răspuns (pentru Felys):

Nu i-ar prinde rău vreo 20 de ani, doar aşa, să-i iasă preoţia din cap! N-a vrut să conştientizeze ce presupune această misiune...

Lupi în blană de oaie nu pot exista. Dar intruşi camuflaţi în "blană de oaie" din păcate pot exista, pentru că aceştia pot disimula!
De abia ei sunt cei mai mari duşmani ai Bisericii, înainte de a fi enumeraţi alţii...

| Felys a răspuns (pentru milan9):

Asta nu ar trebui sa faca nici un om obisnuit dapai un popa, este similar cum un doctor care a jurat sa salveze vieti ar face asta, cam asa si cu popa, chipurile este de partea binelui numai ca s-a cam saturat de bine dupa cate se vede treaba

| Jardelin a răspuns:

Sfintul Nicolae Domnesc din Iasi.
Trei Ierarhi din Iasi.

Răspuns utilizator avertizat
| AlbaAura a răspuns:

Catedrala Reintregirii din Alba Iulia.

| Isabella95 a răspuns:

Biserica celebra din Paris

| tudorviorel a răspuns:

Cas arhitectura acum ceva timp am vazut SAGRADA FAMILIA ca peisaj si slujbe manastirea SIBATA DE SUS