| Solix a întrebat:

De ce la biserica si preoti nu este totul gratis?
"IN DAR ati primit, in dar sa dati"

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ce rau esti, vrei sa slabeasca preotul sau sa numai isi termine vila, preoti sunt niste farisei=iisus a spus asta

| Violleta2022 a răspuns:

Pentru ca, totul s-a transformat intr-un business profitabil.
Daca preotii erau cinstiti, nu mai calatoreau in masini de lux si nu mai aveau palate, ci imparteau toti banii din donatii, la saraci, nevoiasi si copii strazii.
Un preot cinstit si curat, se cunoaste de la o posta, dupa saracia si simplitatea lui. Din pacate, astia sunt pe cale de disparitie, pentru ca, in zilele noastre, preotii au ajuns decat oamenii de afaceri, huzurind in case si masini luxoase, din banii de donatii, nu din salariul modest de preot.

| Holiday a răspuns:

Pentru ca religia e o afacere. Daca nu ar creat profituri de diverse tipuri, n-ar mai fi fost nimeni interesat sa prosteasca fraierii sa creada in spiridusi.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Pentru ca biserica a devenit o afacere. Si e una chiar profitabila.

Răspuns utilizator avertizat
| Romanul86 a răspuns:

Pentru că secta popilor gay și secta popilor ecumeniști cam au prins amploare în Biserică.

| Kandia15 a răspuns:

Pentru ca vor bani laughing

| anonimaalee29 a răspuns:

Din ce vrei sa traiasca si ei? Nu mai exista crestinism si alte chestii, totul e o afacere, vor bani cat mai multi. Daca nu le dai bani preotilor se uita urat la tine.

Răspuns utilizator avertizat