| anonim_4396 a întrebat:

Ce credeti ca va gasi pe pamant Dreptul Judecator, cand va veni cu slava pe norii cerului sa judece popoarele?

17 răspunsuri:
| OOOLEOOO a răspuns:

Selassie a gasit razboi peste Mama Africa

http://youtu.be/G37lcVMCKdU?t=15s

| danay72 a răspuns:

Putini oameni care vor ramane loiali.Multi chemati, putini alesi.

| 4b a răspuns:

Putini credinciosi...

| RAY a răspuns:

Din moment ce sunt 2, 1 miliarde de crestini cred ca se va bucura mult din pacate nu numarul conteaza si calitatea din aia 2 mld daca 2, 3 persoane sunt pe placul lui

| Mădă0611 a răspuns:

(Norii aia "ie fum". Logica bibliei)
O sa gaseasca multi profitori, crestini.

| WholeWorldTeam a răspuns (pentru Mădă0611):

Si foarte multi necredinciosi in special.

| Mădă0611 a răspuns (pentru WholeWorldTeam):

Mai bine necredincios decat profitor. thinking Sau daca e alt "drept judecator", mai bine niciunul decat unul fals.

| WholeWorldTeam a răspuns (pentru Mădă0611):

Nici unul nu a facut pentru noi ce a facut Iisus.in fine profitor in ce context?

| Mădă0611 a răspuns (pentru WholeWorldTeam):

Ce se crede ca a facut Iisus.
Profitor in sensul, "cred sa ma ajute", "cred sa scap de iad", vezi pariul lui Pascal.

| Lizzu a răspuns:

Nu va gasi nimic pentru ca nu o sa vina.

Nu exista ceva numit judecata, nu exista chin, pedeapsa si ignoranta entitatii fata de suflete.
In schimb exista evolutia constiintei la un nivel inalt.
Nu e nimeni asuprit de nimeni.

Traiti in continuare cu frica si spaima in minti si fiinta.

| WholeWorldTeam a răspuns (pentru Lizzu):

Ai vrea tu ca El s anul vina laughing

| adywow a răspuns:

Mult haos, cum este si acum de altfel

| Kabuto79 a răspuns:

Cacat... Daca eu as fi divinitatea pamantului las distruge si as crea unul nou cu mai multa onoare si intelepciune

| Tomanecre a răspuns:

Va gasi o lume condusa de "dumnezeul" veacului acesta, adica condusa de Diavolul care este slavit in biserica ca fiind Dumnezeu?
Stii cine este slavit in biserica drept Dumnezeu, ba chiar a facut vrajitorii sa prosteasca lumea, si contemporanii l-au acuzat ca lucreaza cu puterile lui Belzebuth?
Ia sa vedem daca ghicesti cine este acest "dumnezeu"?

| Acidacetilsalicilic a răspuns:

Eu cred că te va găsi pe tine singur pe TPU la categoria Religie, aberând în continuare crezând că pari interesant.

| WholeWorldTeam a răspuns (pentru Acidacetilsalicilic):

Am pus o intrebare. Daca nu tine de competenta convingerilor tale, de ce te bagi in seama?

| miriam18 a răspuns:

Multi oameni jegosi care se vor razvrati impotriva lui si aici vorbesc despre cei care vor sa faca noua ordine mondiala in care sa existe o singura religie un singur Dunezeu acela fiind satana si asa mai departe