| AvalohAlyn a întrebat:

Ce credeți despre Nostradamus și profețiile lui? Este considerat cel mai mare prezicător al tuturor timpurilor.

2 răspunsuri:
| Octavian199 a răspuns:

Niste tampenii.

| Jay1 a răspuns:

Unul dintre cei mai faimoși astrologi şi cei mai importanți profeți ai lumii, Michel de Nostradamus a scris mii de versete care presupuneau că au prezis multe evenimente mondiale. La sute de ani după moartea sa în 1566, mulți dintre admiratorii săi cred că a prezis Revoluția Franceză, cel de-al Doilea Război Mondial și chiar atacul din 11 septembrie asupra New York-ului.
..Nostradamus își bazează profețiile pe istorie și „astrologia fatidică" - arta de a prognoza evenimente viitoare prin calcularea poziției planetelor și a corpurilor stelare față de Pământ.