| AvalohAlyn a întrebat:

Ați vrea sa fiți ca și Nostradamus? Eu da, e visul meu imposibil.
De ce credeți că e considerat cel mai mare prezicător al tuturor timpurilor și e așa mediatizat după moarte?

3 răspunsuri:
| DonEduardo a răspuns:

Viitorul nu poate fi prezis.

| cristi202 a răspuns (pentru DonEduardo):

Ba eu pot prezice ca merg miine la mare, și ca ma voi întoarce peste o saptamana. happy

| MeisterSchnitzel a răspuns:

Predicțiile lui sunt vagi și pot fi interpretate într-un milion de feluri. Am citit profețiile lui și, deși au o oarecare rezonanță cu realitatea, nu m-au impresionat. Așa oricine poate prezice viitorul.