| devil2279 a întrebat:

Ce credeti vine sfarsitul lumii pe 21 decembrie 2012? Cum credeti ca va veni? sau daca nu cand credeti ca va veni? Si din ce motive? Cine se duce in iad si cine in rai?

23 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Sfarsitul lumii poate sa fie astazi pe oricare dintre noi. Nu avem garantia zilei de maine. Partea cu raiul sau iadul depinde de fiecare in parte.Cei care accepta pe Domnul Isus ca Domn si Mantuitor in viata lor vor fi in rai.

| Urzi23 a răspuns:

Sunt doua categorii: Ateii care cred in tot ce spune stiinta si daca stiinta spune ca vezi Doamne, calendarul Maias este litera de lege, ateii se supun imediat.Mai sunt si Crestinii cu scaun la cap care se uita la prostiile demonstrate de "oamenii de stiinta" si de ghiotura de filme vis a vis de sf lumii din 2012 Hai bre sa fim seriosi nu mor caii cind vor ateii

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Salut. Din punctul de vedere al Bibliei, sfârşitul va veni atunci când oamenii se vor aştepta mai puţin la asta. (Iată un exemplu - dacă consideri Biblia o autoritate - 1 Tesaloniceni 5:2, 3 : Pentru ca voi insiva stiti foarte bine ca ziua Domnului va veni ca un hot noaptea. Cand vor zice: "Pace si liniste!", atunci o prapadenie neasteptata va veni peste ei, ca durerile nasterii peste femeia insarcinata; si nu va fi chip de scapare.)

| DyNo a răspuns:

Nu, nu cred ca va veni sfarsitul lumii pe 12 decembrie 2012. Deoarece acest calcul a fost facut dupa caledarul maias cu sistemul de 12-21.
Viata pe Terra va mai putea fi posibili 4-5 miliarde de ani, pana cand soarele din sistemul solar in care ne aflam se va stinge in urma epuizarii resurselor de hidrogen si heliu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sa mori si o sa vezi.fiindca cine nu prinde sfarsitul lumii, prinde momentul mortii lui si tot sfarsitullumii se cheama, fiindca scapa si el de lume si lumea de el.deci fii pe pace.nu astepta momente marete in univers ci doar in viata ta personala.si cata ca sfarsitul tau sa fie pe masura.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu nu vine anul asta pentru nu are logica. Eu ma duc in Iad acolo unde este si stapanul meu Lucifer. Ave Satan.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru devil2279):

Am zis eu ca-s marele satanist? te rog sa citesti atent inainte sa debitezi aiurirea si clar nu-s nyctofobic spre deosebire de tine.

| Silviuloan a răspuns:

Numai Fiul stie acea zi.

| Constantin9704 a răspuns (pentru Silviuloan):

Matei 24.36 :Iar de ziua şi de ceasul acela nimeni nu ştie, nici îngerii din ceruri, nici Fiul, ci numai Tatăl.

| myruna2012 a răspuns:

Sfarsitul lumii va veni, noi nu stim cand...
Pentru un om sfarsitul lumii e cand moare!
EU CRED CA VA VENI IN DECEMBRIE DAR NU SUNT SIGURA CAND IN DECEMBRIE!

Sfarsitul va fi cand moare omul!

| Maryus17 a răspuns:

Ma devil esti al 10 care pune intrebarea asta si scriu acelasi raspuns : NU! Nu poate fi si mai ales de ce NASA asculta de mayasi cine sunt ei zei? Nu va fi in 2012 stai calm funda?

Răspuns utilizator avertizat
| Defreyor20 a răspuns:

Noi sintem sfirsitul si noi il aducem din cauza pacatului!

Răspuns utilizator avertizat
| TakeItSlowXD a răspuns:

Daca ar veni pe 21 decembrie 2012 cred ca ar fi trebuit deja sa simtim niste schimbari. In momentul de fata este 18 decembrie 2012. Mai sunt 4 zile pana pe prea vestita data si totul pare in regula. Insa si in momentul in care va veni nici nu vei apuca tu sa iti dai seama ca vine. Cat despre rai si iad :eu cred in Dumnezeu si toti ceilalti care cred in El vor ajunge in rai, iar restul...

| irinaaa1998 a răspuns:

Nu

| ms3y a răspuns:

Sfarsitul lumii stie doar Dumnezeu cand va fi. Oricum nu va fi cum se speculeaza cu meteoriti, cutremure, etc.Va veni Iisus Hristos, si va aparea semnul Sfintei Cruci pe cer.

| Man_Eduard_1996 a răspuns:

Doar Dumnezeu stie cand va veni si daca va veni doamne fereste sa se intampla as a ceva mi-e frica foarte tare

| metin2fy a răspuns:

Salut! Am vazut si eu pe la TV ca tot arata astea cu ''End of the World'' sau ''Sfarsitul lumii 2012''. Dar te asigur eu ca aia au facut toate astea pentru raiting nu de alt ceva. De unde pot sti cretini aia cand va fi Sfarsitul Lumii?
Sfarsitul lumii e in fiecare zi. In fiecare zi moare cate o persoana...
Nu nu cred ca o se intample o catastrofa care o sa distruga Terra.
Spun asta pentru ca m-am informat si NASA spune ca pe 21 Decembrie 2012 nu va fi nimic special.Deci fi mai calm ca no sa vine nici-un sfarsit. Oricum daca mai vrei detalii despre ce spune NASA intra pe site-ul lor official.
RAI/IAD
Depinde de omwinking.

| Machenzo a răspuns:

Asta este o aberatie...nu exista nicio dovada ca o sa se intample asta pe acea data. Sfarsitul lumii este ceva poate veni oricand

| Madutsuuu a răspuns:

Nu vinerolling on the floor stai linistit :p