| laryssa93 a întrebat:

Credeti ca in 21 decembrie 2012 va veni sfarsitul lumii asa cum spun oamenii de stiinta?

14 răspunsuri:
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Oamenii au fost fascinati si ingroziti de numere dintotdeauna sau mai bine zis de cand le-au descoperit, iar de la o vreme o atractie deosebita o exercita toate datele astea simetrice gen 20. 01. 2001, 06. 06. 2006 ori 21.12.2112...sa nu uitam ce nebunie a fost si cu anul 2000.Si nici macar nu-i o moda recenta, in Vikingii, Frans G Bengtsson spune ca pe masura ce se apropia anul 1000 oamenii erau ferm convinsi ca va veni sfarsitul lumii asa ca au considerat ca nu mai avea nici un sens sa are, sa semene, sa duca animalele la pascut, etc, s-au pus pe mancat, pe baut si pe...beep.In scurta vreme insa au inceput sa apara roadele acestui comportament asa ca s-au gandit sa faca totusi ceva fiindca pruncii aveau nevoie de hrana si iata ca viata a continuat, anul 1000 a venit si a trecut si sfarsitul lumii s-a amanat sine die...Nu cred deci ca va veni sfarsitul lumii, sper ca nu va veni... dar daca totusi se va intampla... wow! vor fi niste transmisii in direct bestiale! Buna seara, Romania, buna seara, Bucuresti...si good bye forever!

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Vom trai si vom vedea, nimeni nu stie cu certitudine...

| juniper a răspuns:

Nu o sa vine sfarsitul lumii, vom trece doar prin niste schimbari, sa nu crezi ca o sa murim, NU. Totul va fi bine.

| Slavic a răspuns:

Bună.

Tu chiar iei in serios? Mai devreme sau mai tarziu tot o sa murim, nu vad ce atata agitatie!

Hai nu mai baga lumea in panica, lasa-ne sa ne bucuram de via?a, atat cat o fi ea.

Pa, pa.

| Klara a răspuns:

Orice inceput are si un sfarsit, asa ca nu pot fi sigura ca nu se va intampla nimic in 2012...cine stie...straight face Daca vine sfarsitul bine, daca nu vine, iarasi bine. Oricum, de cate ori a tot "venit" sfarsitul... rolling eyes nu m-as mira sa fie doar o chestie pentru a speria poporu'

| Demise a răspuns:

Probabil. Inca nu se stie. Nu poti calatori in viitor sa vezi. Vei vedea atunci, nici eu nu stiu ce sa cred. In 2012

Răspuns utilizator avertizat
| laura_2327 a răspuns:

Nu avem noi oamenii de unde sa stim acest lucru...traieste-ti viata l amaximwinkingwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca sunt oameni de stiinta ...sigur ca da. doar ei stiu nu? dar eu ca om de nestiinta iti pot spune ca in 2012 se poate sa fie sfarsitul lumii asteia vechi cu toate tarele ei, si sa inceapa o lume noua total schimbata, social, economic si religios. poate si noi ca fiinte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fii amabila si arata-ne un om de stiinta, in adevaratul sens al cuvantului, care a facut afirmatia asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iar se vorbeste despre mine?

Nu mai draga, eu nu cred nimic... Desi este un pretext sa invatam sa traim fiecare clipa de parca ar fi ultima, eu cred ca este o tampenie chestia aceasta, si nu cred ca oamenii de stiinta au spus asta, ba chiar din contra oh go on, este o concluzie total nefondata din punctul meu de vedere...
Nu am suficiente degete sa numar de cate ori s-a spus ca va veni the end of the world...
Nu ma intereseaza, o sa murim atunc cand ne va i scris o sa ne traim cate zile avem...

Mult succes kiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este o propozitie afirmativa.Eu nu imi ascund slabiciunea in aceste vorbe...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-mi ascund slabiciunea in aceste vorbe... Mi-e dor de codrul verde e echivalent cu chestia asta.Se va ajunge si in anul 99999999999999.

| swetlove a răspuns:

Doamnee este pe 21 deceembrieee? Lol cine stie si oraa laughingBai ma uimeste lumea asta baii doaarr dumnezeu stie astaa si chiar daca asta este scris sa se intamplee dumnezeu poate schimba destinnuu