| AvalohAlyn a întrebat:

Ce este karma? Credeti in ea? Credeti in teoria cum ca am avea mai multe vieti si im trecut si in viitor?

12 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Tot ceea ce dai, primesti inapoi.
Ar fii frumos sa existe asa ceva, dar e imposibil de aflat (teoria).

| anonim_4396 a răspuns (pentru suffarstar):

Fain filmulet.

| suffarstar a răspuns (pentru anonim_4396):

Asa cred si eu. Ce crezi despre ideea filmuletului?

| anonim_4396 a răspuns (pentru suffarstar):

"Intamplator" aseara citeam ca Adam se refera la mai multi oameni simultan.
Apoi daca intelegem ce este timpul, totul devine posibil.

| anonim_4396 a răspuns (pentru suffarstar):

De ceva timp incerc sa asimilez ideile lui Eckhart Tolle.

| suffarstar a răspuns (pentru anonim_4396):

Te referi la Adam, cel din Geneza? Eu nu cred ca "Adam si Eva " are sens din punct de vedere istoric, cred ca mai degraba este o poveste ezoterica cu intelesuri foarte profunde.
https://www.youtube.com/watch?v=7WUz_-6LRH8
Sincer,nu am auzit despre Eckhart Tolle pana acum. Am sa ma interesez.

| AvalohAlyn explică (pentru suffarstar):

Chiar exista aceasta glanda pineala? Medicii din ziua de azi ce zic?

| suffarstar a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Normal ca exista doar ca medicina actuala stie foarte putine in legatura cu aceasta glanda. http://ro.wikipedia.org/wiki/Gland%C4%83_pineal%C4%83

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Karma este o c.ur.va care se... doar daca o platesti.

| a răspuns:

Eu cred.Au de toate.
www.autokarma.ro