| OctavianDanielMaria a întrebat:

Ce fac popii cu atat mancare data azi de oameni la Biserica? Exemplu. Eu in loc sa le dau la popi, mai bine le dau la amarati.

16 răspunsuri:
| fllu07 a răspuns:

Ce sa faca?
Cresc porci. Eu am fost la un popă care avea crescătorie de porci, fermă, si a zis ca ii crește cu prescuri si ce primeste de la oameni. Din când în când dădea o tură prin sat după cereale. ca ajutor pentru biserică.

Răspuns utilizator avertizat
| milan9 a răspuns (pentru fllu07):

Tu esti iehovist si stim cu totii cat de jos puteti sa va coborati atunci cand e sa faceti prozelitism agresiv... Prescurile sunt folosite in biserica pentru Sfanta Impartasanie. eu nu stiu daca tu confunzi colacii cu prescurile dar un lucru stiu sigur: dispus sa-ti promovezi permanent denominatiunea din care faci parte sub nici o forma tu nu vei fi dispus vreodata sa prezinti faptele bune ale altora... Numai raul si gunoiul. Iar gunoi exista in orice apartament si casa.

| fllu07 a răspuns (pentru milan9):

Milanee ai înviat tată?
Ce ma bucur. Si unele si altele (colaci si prescuri) ajung în lături la porci. Dacă nu vedeam, nu vorbeam. Pentru sfânta împartășanie a porcilor. Si nu, nu fac prozelitism agresiv, ci imi exercit un drept pe care îl am prevăzut prin constituție, ca membru al cultului Martorii lui Iehova. Nu iehovist. Asta dacă știi sa manifesti respect față de oameni. Cat priveste mizeria din BOR, nu vorbesc eu, sunt pline rețelele de socializare de video'uri si reportaje care arată interiorul bisericii, nu ceea ce vreti voi sa se vadă: actele de caritate, care există, recunosc, dar sunt folosite ca paravan. Cand o sa vezi tu un Martor al lui Iehova filmat cu camera ascunsă ca ceara bani, mita, sau diferite alte privilegii, sau vreun martor al lui Iehova beat, ori când vezi un Martor al lui Iehova care înjură de Dumnezei, sau care binecuvânteaza războiul, ori stau la masa cu politicienii. La împărțitul ciolanului. ai dreptul sa ii acuzi pe Martori. Deocamdată asa ceva nu există la Martorii lui Iehova. Deci stai jos. 2. Vezi ca vrea Teodosie niste fonduri europene, si Onilă niste copii. Alții, ca de ăștia de îi are la seminarii sa săturat.

Răspuns utilizator avertizat
| fllu07 a răspuns (pentru milan9):

Gata milanee, iar ai dispărut în negura timpului? Nu mai ai nimic de zis? Despre cât "bine" face biserica? Despre dreapta credință, cum este ea atacată. mvaii. sariti creștini buni, ne atacă credința și valorile strămoșesti. Nu vă atacă nimeni, voi va dați de gol si dezvăluiți mizeria din interior. Si stai. Partea cea mai frumoasă abia e pe cale să înceapă. Apocalipsa 17 si 18. Stii tu ce scrie acolo.

Răspuns utilizator avertizat
| fllu07 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Păi cu acordul tău, sau fara el, tot se va împlini.
Fii pe fază doar.

Răspuns utilizator avertizat
| fllu07 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Nu înțeleg ce zici.
Stii macar ce scrie în acele 2 capitole din Apocalipsa?

Răspuns utilizator avertizat
| fllu07 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Asta-i. Nici nu stii ce scrie, dar iti dai cu parerea. Nu e vorba despre sfârșitul lumii.
Ci sfârșitul altcuiva.

Răspuns utilizator avertizat
| fllu07 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Nu. Chiar nu. Ca tu nici macar nu citești sa ai habar despre ce ii vorba, dar te pronunți. D'apoi sa mai si citești. În plus, pasajul la care fac eu referire, conține o profeție, deci, level ridicat. Tu nu esti de acord cu lucruri elementare din Biblie, darămite cu profeții complexe. Așadar orice confruntare cu tine, pe teme biblice, am realizat ca este o reală pierdere de timp. Si timpul meu e prețios.

Răspuns utilizator avertizat
| fllu07 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Nu. chiar nu.
Sau de ce iti doresti o nouă confruntare cu mine? Sa imi dovedești că ce?