| SandraEve a întrebat:

Ce i-ati spune sau L-ati intreba pe Dumnezeu daca ati fi pusi fata in fata cu El?

81 răspunsuri:
| Mclaren12 a răspuns (pentru SandraEve):

Si "multi" aia ce pozitie au? Nu sunt nici pe departe ceva eruditi ai religiei crestine, nu l-au vazut si n-au vorbit niciodata pe Yehova, de fapt pana la un punct isi resping propriile basme biblice, ipocrizie totala. Pozitia celor "multi" care cred ca Yehova este "Dumnezeu" este cea a unor oameni simpli care nici macar n-au citit biblia probabil si doar cred orbeste in niste bazaconii doar pentru ca asta li s-a spus de la nastere, sa aiba credinta si doar sa creada. Din cauza indoctrinarii si a ignorantei refuzati sa acceptati asta.

| Andrei258 a răspuns (pentru SandraEve):

Nu am ce curiozitate sa am

| BlackOldSun a răspuns:

Care din asa zisi prieteni imaginiari te referi? Din astia cateva mii crezi ca numai al tau este cel adevarat? Nu cred ca asa avea asemenea ''viziuni'' dacat cu ceva. stimulente laughing dar dupa s-ar strange tot muntele Olimp si Asgard de zei!

| SandraEve explică (pentru BlackOldSun):

Uite ca Dumnezeu lasa la aprecierea ta daca vrei sa crezi sau nu. Iisus nu va veni din nou pe pamant sa se rastigneasca a doua oara la Acces Direct si sa faca eventual si o minune...doar ca sa crezi tu.
So... vrei sa crezi, bine. Nu, iar e bine.
Dumnezeu nu obliga la mantuire.

| mentholinks a răspuns:

Daca e asta biblic, i-as spune ca m-a dezamagit.

| Romanul86 a răspuns:

Cred că am tăcea! Sau am zice : Pomenește-ne Domane în Împărăția Ta!

| Romanul86 a răspuns (pentru RAY):

Big Ok pentru @Yavanna se descurcă. laughing laughing laughing
1 : 0

| RAY a răspuns (pentru SandraEve):

Cine te a jignit fata, nu minti, ai o mentalitatea foarte dogmatica, inchisa, comunista chiar

| RAY a răspuns (pentru Romanul86):

Desi e o lauda ca nu stie tatal nostru, asa crestini sunteti voi a

| CVane a răspuns:

I-as spune:
U w0t m8? 1v1 me IRL

| Donsavas a răspuns:

De ce sentimentele si emotiile noastre sunt provocate de niste reacții chimice ce pot fi controlate

| SandraEve explică (pentru Donsavas):

Ah, ok

| SandraEve explică (pentru CVane):

Ahaa laughing ok

| SandraEve explică (pentru RAY):

Zi-mi si mie, de unde ai tu aceasta certitudine?

| SandraEve explică (pentru Romanul86):

Hihi, mersii.

| SandraEve explică (pentru Romanul86):

Ce frumos...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Iti place sa privesti gogule, a smug?"

| SandraEve explică (pentru anonim_4396):

thinking

| RAY a răspuns (pentru SandraEve):

Se vede ca habar nu ai, la cum te comporti esti foarte imatura

| SandraEve explică (pentru RAY):

Se vede ca nu am habar? Cum anume ti-ai dat tu seama?
De fapt, nici nu-mi pasa.

| RAY a răspuns (pentru SandraEve):

Ba isi pasa, dar.negi asta in fine, eu ti am raspuns la intrebare atat in rest crezi ce vrei, daca voi crestini radeti de propia biblie ce sa spun