| OctavianDanielMaria a întrebat:

Ce inseamna ''Credinta in zei'' religiosilor? Si aceasta ''credinta in zei'' trebuie sa fie afisata in public? De parca nu ar avea efect aceasta credinta daca nu e afisata in public.Inseamna ca nu sunteti credinciosi adevarati daca tineti mortis sa o aratati. Ca si cum ati dona, si ati tine mortis sa va treaca numele, ca sa vada lumea ca ati donat. Asta nu e donatie, ci lauda.

11 răspunsuri:
| ania a răspuns:

"Fiti totdeauna gata sa dati socoteala ORICUI de nadejdea care este in voi" 1 Petru 3 :15
Mantuitorul Hristos
" Ce va spun Eu la intuneric, voi sa spuneti
..de pe acoperisul caselor"
Oricine ma va marturisi inaintea oamenilor il voi marturisi si Eu inaintea Tatalui meu care este in ceruri dar oricine se vs lepada de mine inaintea oamenilor Ma voi lepada si Eu de el inaintra Tatalui Meu care este in ceruri"
Matei 20:27, 32,33

Răspuns utilizator avertizat
| ania a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Bineinteles ca voia adepti si-a gasit atunci si in toate timpurile.

Răspuns utilizator avertizat
| ania a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Hristos nu a omorat pe nimeni si nici nu a poruncit urmasilor Lui sa omoare sau sa faca ceva celor ce nu vor sa il urmeze, nu. e vina Lui daca in mod regretabil unii ca inchizitia au folosit fraudulos numele lui pentru a- si justifica crimele.

Răspuns utilizator avertizat
| ania a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Inafara de Matei 10-34 -"Eu n- am venit sa aduc pacea ci sabia" si care e explicat in versrtele urmatoare ca inseamna ca Iisus era constient ca mesajul Lui va ridica dusmani celot ce il primesc(omul va avea de dusmani char si pe cei din casa lui-Matei 10- 36) ce mai este?

Răspuns utilizator avertizat
| ania a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Ma bucur daca chiar citesti Noul Testament, daca iei intrebarile si versetele de pe ceva liste de pe net, ma bucur mai putin.

Răspuns utilizator avertizat