| ioanacristina666 a întrebat:

Sunteti credinciosi sau atei?(Daca sunteti credinciosi cum va aratati credinta?)

Răspuns Câştigător
| TrăieşteClipa a răspuns:

Biserica minte de ingheata apele iar stiinta oficiala ascunde cu grija ceea ce oitele nu trebuie sa stie.
Sunt liber cugetator si cred ca exista fenomene pe care stiinta inca nu poate si nici nu vrea sa le explice.

7 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Prin fapte concrete se vede credinta cuiva, nu vorbe. Iacov2:26 spune:,, Într-adevăr, aşa cum corpul fără spirit este mort, tot aşa şi credinţa fără fapte este moartă.,,

| sublime89 a răspuns:

Ateu, dar daca se va dovedi vreodata ca exista ceva in care sa cred, nu voi ezita sa ma razgandesc. Datoria oricarui om care chiar vrea sa urmeze adevarul e sa tina mereu cont de dovezi, si sa stie sa nu se lase indus in eroare de falsele "dovezi" care apar din cand in cand. Stiinta e cea care ne ajuta cel mai bine sa facem asta.

| Dorugar a răspuns:

Credinta NU se arata, ea se traieste in interiorul sufletului si acasa in intimitate, de aratat si-o arata doar FARISEI ...si acestia sunt aceia pe care Isus i-a spurcat in toate predicile sale pentru acesata murdarie sufleteasca care este credinta de parada!
Asa ca daca nu vrei sa dai de Dracu atunci cand te ia Isus langa el, nu-ti mai prezenta credinta in mod public ca aia nu este credinta ci FARISEISM si pe farisei ii ia Dracu la el in Iad!

| AlexeHellsing a răspuns:

Sunt credincios creștin și-mi arăt credința iubind ceea ce cred.

| justadream94 a răspuns:

Credincios..prin invataturile bisericesti..cred ca ai o vaga idee care sunt acele

amuzant numele tau.

| Hitler666MD a răspuns:

Sunt agnostic.

| celdesuspendat a răspuns:

Sunt ateu. cum sa-mi arat credinta? laughing