| SweetCandies4cake a întrebat:

Ce intrebari iti pune atunci cand esti la spovedanie?

Răspuns Câştigător
| sEEk8 a răspuns:

1. Daci ai injurat
2. Daca ai mintit
3. Daca iti pare rau
4. Daca ai omorat, fumezi, bei si din astea
Aceastea sunt intrebarile pe care ti-le spune dar crede-ma, mai bine spui tu pacatele pe care le-ai facut dar oricum cel mai important e sa spui adevarul la intrebari indiferent de intrebare!

4 răspunsuri:
| ateuNEGATIV a răspuns:

Daca esti virgina, daca folosesti perzevativ

| MasterYoda a răspuns:

Cu cine mai joaca steaua, cu cine s-a mai culcat columbeanca, cum stai cu gagicile si daca ai si pentru el (popa) una... putina politica si cam atat

| bulin a răspuns:

In general te intreaba de pacate, de vicii, etc.Este recomandat ca tu sa iti marturisesti pacatele nu sa te intrebe preotul.Inainte de spovedanie gandeste-te la pacatele savarsite de la ultima spovedanie pana in prezent si in timpul spovedaniei spune-le. Dupa discursul tau preotul va veni in completare cu diverse intrebari sa se asigure ca nu ai omis nimic caci mare pacat este.

| freebiker a răspuns:

Popa: te-ai culcat cu cineva?
tu: nu, parinte!
popa: ce pacat