| angelica02 a întrebat:

Ce intrebari pot sa ii adresez unui preot la spovedanie? parerea voastra multumesc

Răspuns Câştigător
| BOSS123123123123123 a răspuns:

Ba da poti sa il intrebi orice vrei tu.el are datoria aceasta. poti sa il intrebi niste nelamuriri, despre visuri care te bantuie orice vrei tu

12 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

De ce te spovedesti?

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Care este tariful.

| Fatamuntilor a răspuns:

La spovedanie, preotul pune intrebari, nu tu!
Tu cel mult ii poti cere sfaturi!

| Holiday a răspuns:

Il intrebi asa" "Popo, daca nu te platesc ma mai spovedesti?" si daca zice "da", spune-le si la altii, macar sa nu mai dea bani degeaba, ca oricum nu se aleg cu nimic.

| KhludCiprian a răspuns:

Roaga-l sa iti explice cum de exista o singura ortodoxie si BO de-a lungul globului sunt impartite cel putin in 2: monofizite si difizite.

Dupa ce iti explica ca monofizitii au fost decisi ca "anatema" in 451, intreaba-l cum de BOR e ecumenica cu ei si fac cateodata slujbe in comun.

Iti promit, o sa fie interesant!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici una.el te poate intreba. daca vrei raspunsuri, nu la spovedanie le afli.ci inainte, in perioada de pregatire a spovedaniei.

| Ben00 a răspuns:

Intreaba-l ce rugaciuni sa faci si ce sa citesti.

| Lagorúthon a răspuns:

In loc sa te trezesti in minunata zi de Duminica la ora 8, sa mergi la biserica deprimat, mai bine ai sta acasa, ti-ai face rutina zilnica de dimineata, te-ai relaxa, pentru ca e Duminica. Sunt multe lucruri bune de facut Duminica, asa ca nu te du la spovedanie, e o pierdere de timp si de bani. Probabil, dupa ce iesi de la spovadanie, dupa ce i-ai spus preotului toate pacatele tale, acesta o sa mearga la prietenii lui si o sa te barfeasca, doar pentru a te face de ras.
O zi buna!

| angelica02 explică:

Pentru ca dracui vb urat si vreau sa mi se ierte pacaatele si ma gandeam ce o sa il intreb ca la sfarsit dupa ce imi pune intrebari ma intreaba daca vreau sa ii zic ceva

| angelica02 explică:

E si e problema mea nu trebuie sa iti spun tie ce fac eu... daca vrei imi raspunzi la intrebare daca nu nu, nu sa aderezi la alte prostii...fiecare face ce vrea in viata lui injura si altele e problema lui nu te priveste.

| popamihaitza a răspuns:

Cati bani neimpozitabili castiga pe an?

| ByTheW a răspuns:

Sa inteleg ca esti genul ala de credincios care injura voit si spune:" eh... lasa ca ma spovedesc si imi sunt iertate pacatele"?
Vreau un raspuns sincer.
Daca ma minti o sa ajungi in iad.