| Capatina_Vlad_1990 a întrebat:

Ce minune (minuni) a savarsit Maica Domnului sau Icoana Maicii Domnului?

8 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Conform Bibliei, a avut privilegiul sa il nasca pe Cristos.

| Exilee a răspuns (pentru danay72):

Poftim?

ITi recomand "Viata Maicii DOmnului" editura Agapis, 1995 tiparita de catre prots. Nicodim Mandita.

| RexCuParuCret a răspuns (pentru Exilee):

S-a referit ca a avut onoarea sa-L aduca pe Dumnezeu pe aceasta lume.
Ii dau dreptate.

| danay72 a răspuns (pentru Exilee):

Multumesc pentru recomandare, insa in Biblie nu apar minuni infaptuite de ea.

| milan9 a răspuns:

Exista mai multe carti care poarta chiar acest nume, "Minunile Maicii Domnului".
Iata una dintre aceste carti on-line:
http://www.manastirea-sireti.md/......mnului.pdf

| sublime89 a răspuns:

Niciuna.

| dragos38 a răspuns:

Chiar ce minuni o fi savarsit icoana maicii domnului, caci nimeni nu stie nimic ciudat.
Religiia viitorului va fi una cosmica.Va transcede Dumnezeul de tip personal si va ocoli dogmele si teologia(Albert Einstein)In timpul domniei lui Petru cel mare, datorita faptului ca, Tarul a luat masuri antimonahale biserica ne mai avand nici o putere, ce s-a gandit patriarhul de atunci, ia scris o scrisoare tarului in care, i-a zis, ca, icoana maici domnului a inceput sa planga datorita masurilor sale anti-monahale.Si atunci ''Petru cel Mare'' ia raspuns tot printr-o scrisoare '' Sfintiia d-voastra'' daca icoanele vor mai continua sa planga cu lacrimi de ulei dorsalele voastre vor plange cu lacrimi de sange.ciudat este ca din momentul acela icoanele facatoare de minuni au incetat a mai plange laughing))))
Si inca o cheste cu ani in urma la noi in tara cu catva ani in urma in timpul secetelor au fost scoase icoanele ''facatoare de minuni'' si s-au facut slujbe religioase fara nici un efect.laughing)
concluzia d-zeu nu este sluga nimanui trebuie sa ne rezolvam singuri problemele actuale asfel ''adios muciacios''