| OlariuRox a întrebat:

Ce nu ai voie sa faci cand e sarbatoare?

Răspuns Câştigător
| KodeX a răspuns:

1.nu ai voie sex
2.nu ai voie sa injuri
3.nu ai voie sa muncesti
4.nu ai voie sa tai cu foarfecul
5.nu ai voie sa iti faci placeri
6.nu ai voie sa te masturbezi

cam atat

18 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

In Biblie nu e mentionat.

| 220V a răspuns:

Eu, ca sa scap de pacatul asta, nu mai lucrez deloc, nu conteaza ce zi, asa ajung preferatul lui isus, fara pacat. smug

| mimiwewem a răspuns:

Bună. În zilele de sărbătoare nu ai voie să muncești, ci trebuie să te odihnești. Dumnezeu a muncit 6 zile, și a 7-a zi s-a odihnit.

| ania a răspuns:

Să nu-L cauți pe Stăpânul sărbătorii ci să fii preocupat de reguli.

| sublime89 a răspuns:

Poti sa faci orice, dar e un motiv bun sa lenevestihee hee

| Felys a răspuns:

Sa te dai cu capul de pereti

| OlariuRox explică (pentru Felys):

A sa inteleg ca tu te da-i in fiecare zi si cand e sarbatoare te opresti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sex

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si oricum ca sa fim seriosi: Ai voie sa faci ce vrei ce intrebare idioata! Tu nu faci unele lucruri doar pentru ca iti spune religia sa nu le faci! Nici cartea aceea sfanta numita Biblie nu mentioneaza ceva de acele asa zise reguli ale sarbatorilor..Culmea e ca in Biblie nu se regaseste mai nici o sarbatoare crestina, doar foarte putine adica cele mai importante! Restul nu stiu de unde sunt luate sau inventate! Mai vezi si destupate la minte ca-s niste bazaconii lucrurile astea!

Răspuns utilizator avertizat
| DiamondEyes a răspuns:

Sa stai pe WC.

| Dumniezău a răspuns:

Sa nu te rogi.

| Ben00 a răspuns:

Munca, gospodarire, pacate.

| AwaZoh98 a răspuns:

Ai voie doar sa te odihnesti!winking

| NameoftheCentury a răspuns:

Sa respiri.

| OlariuRox explică:

Aia o faci si o iei tu.

| ღBrokenツAngeℓღ a răspuns:

Sa nu speli rufe, sa nu cosi, si sa nu faci treaba. Si sa impartiwinking pentru cei care nu mai sunt...

| Gabriel643 a răspuns:

De exemplu Duminica dar si la Sarbatori:nu ai voie sa muncesti duminica, aduti aminte sa-l cinsteti pe Dumnezeu, sa nu tai cu foarfecul.C-am astea sunt toate.Ster ca te-am ajutat