| MortemAeternum a întrebat:

Ce nu poate face Dumnezeu?
Sa ierte neconditionat.
http://www.youtube.com/watch?v=rdxeqEoDXco

6 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

El nu poate sa minta.In schimb, El doreste ca tu sa vii la El si sa primesti iertarea lui pe care a daruit-o tuturor celor ce cred in Isus.

| MortemAeternum explică (pentru EmaS):

El nu poate sa minta?
Pai ce legatura are cu ceea ce am zis eu? laughing
Din ce ai zis tu imi dai dreptate, el nu poate sa ierte neconditionat, in schimb noua oamenilor ne cere sa iertam neconditionat.
Face zice Dumnezeu, nu ce face Dumnezeu!

Răspuns utilizator avertizat
| MortemAeternum explică (pentru TutacBogdan):

Pai ne porunceste imposibilul, iar apoi daca nu credem in ceea ce zice o carte antica dracu ne ia pentru o eternitate. Dumnezeu e drept, clar...nimic de obiectat, doar nu am dreptul...

Răspuns utilizator avertizat
| MortemAeternum explică (pentru TutacBogdan):

Adica doar cei care au putut avea o credinta oarba, vor mostenii imparatia cerurilor, iar restul vor arde o eternitate...waw. No comment.