| OctavianDanielMaria a întrebat:

Ce parere avesti despre aceasta contradictie? Pe langa faptul ca facerea omului e inaintea animalelor, si in alt capitol zice ca a facut animalele inaintea omului. Versetul 20 https://biblia.resursecrestine.ro/geneza si versetul 19 din https://biblia.resursecrestine.ro/geneza/2

9 răspunsuri:
| BogdantheDreamer a răspuns:

In mod special a pus o contradictie acolo. Ca peste mii de ani sa poti intra pe TPU sa intrebi.

Răspuns utilizator avertizat
| TheStrategist a răspuns:

Biblia a mai fost modificată, deci nu putem să știm 100% dacă e corect ceea ce scrie.

Răspuns utilizator avertizat
| TheStrategist a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Ei consideră că e adevărul absolut în ea. Refuză să creadă că poate exista altă posibilitate în afară de cea pe care o văd ei.

| salieri84 a răspuns:

Ce pana mea tot interpretezi niste legende, ai probleme la mansardă? Sau asta e modalitatea ta de a te simti bine, lovind in religiosi, ca apoi sa razi ca o capră, ceea ce te faci iar defect la mansardă...

Răspuns utilizator avertizat