| OctavianDanielMaria a întrebat:

Cum interpretati versetul 38? https://biblia.resursecrestine.ro/marcu/8

6 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Unde ti-e inima? E la El? Nu te vei rusina de El, cum un indragostit nu se rusineaza sa vorbeasca despre iubita sa, chiar de e birfita de ceilalti. De te rusinezi, nu esti demn de El, si la sfarsit se va vedea ce ai ales, unde ti-ai pus de fapt inima.

Răspuns utilizator avertizat
| cristi202 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Dar ce e? Fiul lui Dumnezeu, Fiul Omulului. Ambele sunt valabile. Cam cum esti si tu fiu de om si urmas de maimuta happy

| sierra1 a răspuns:

Se ăsta-i vorba?

Ei I-au răspuns: „Ioan* Botezătorul; alţii: Ilie; alţii: Unul din proroci."

| Bluestar15 a răspuns:

Foarte simplu: Iisus (care e simultan om si Dumnezeu) e numit Fiul Omului (majusculele arata ca e Dumnezeu desavarsit, iar cuvantul "omului" arata ca umanitatea lui e deplina) si spune ca cei care se rusineaza de El (si prin aceasta automat se rusineaza adica se tine departe de tot ce inseamna lucrarea binelui, caci binele emerge din Dumnezeu), dar nu se rusineaza de pacate, rautati, ura etc. nu intra in imparatia cerurilor.

Răspuns utilizator avertizat