| AvalohAlyn a întrebat:

Ce părere aveți de bestsellerul deja devenit clasic (1975) a lui Dr.Raymond Moody "Viața după viața "?
http://www.divin.ro/? 53t4l&v7f2k=2250

Cine l-a citit?
Dr.Raymond Moody e cel mai important savant care a studiat fenomenul și experiențele NDE (de moarte clinică sau experiențe în apropierea morții)și are în carte studiate și detaliate peste 100 de cazuri diferite unele de altele ale oamenilor ce au trecut prin experiențe NDE.Dr.Moody studiind științific fenomenul a ajuns la concluzia că după moarte există o continuare aducă există cu adevărat viața după viața(sau cum ii spunem noi viața după moarte) sau mai bine zis a ajuns la concluzia că pe toți ne așteaptă un loc mai bun și mai plin de pace și bucurie după ce plecam din această viața terestră.
Ce părere aveți de carte? Cei ce nu au citit-o va recomand sa o faceți,eu am citit-o și e absolut fascinanta și foarte interesanta, vezi toate tipurile de experiențe NDE in carte, vezi și argumente științifice și chestii care cu siguranță nu le știai..defapt cartea este o referință în ceea ce privește studiul experiențelor NDE nu degeaba a fost vândută in milioane de exemplare și e in continuare cumpărată de multi oameni curioși despre viața după moarte.
Cei ce ați citit cartea,ce părere v-a făcut?
Pe mine m-a convins că există viață după viața.(sau viața după moarte cum vreți să îi ziceți)
Înainte să comentați negativ despre acest subiect va invit sa citiți cartea cu siguranță o sa găsiți multe răspunsuri și o sa va placa lectura, o sa va uimească.și toate astea vin din munca unui om de știință, doctor care a studiat foarte mult timp fenomenul NDE și e autorizat și îndreptățit să își dea cu părerea.
Lectura plăcută!

1 răspuns:
| iurii75 a răspuns:

Ecleziastul 9: 5 Fiindcă cei vii știu* că vor muri, dar cei morți nu știu nimic și nu mai au nicio răsplată, căci până și amintirea li se uită. 6 De asemenea, iubirea lor și ura lor și gelozia lor au pierit deja și nu mai au parte de ceea ce se face sub soare.
Acesta este dezvăluit de cel care a creat omul, iar poveștile cuiva despre "viața de după moarte" nu schimba adevărul.