| AvalohAlyn a întrebat:

De ce nu sunt luate că dovezi ale vieții după moarte experiențele NDE?
De moarte clinică adica,in apropierea morții.
Chiar mai credeți că sunt simple activități ale creierului,experiențele fiind așa complexe, cu sens și speciale?
Prea complexe sa le pui pe seama ultimilor zvâcniri ale creierului.
Zicea un doctor renumit.
Experiențele NDE sunt dovezi ale vieții după moarte,cine nu crede asta, are interes și voința mare sa nu existe nici Dumnezeu nici viața după moarte.
Repet, prea complexe și cu sens experientele respective.
Citiți-l pe dr.Raymond Moody, o somitate in domeniul experiențelor NDE cu multe cărți și mai ales cartea best-seller Viața după viața.
Toată viața a studiat astfel de experiențe de.Moody și a ajuns la concluzia că "ceva continuator" este după moarte/.

4 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Eu le iau ca dovezi.

Răspuns utilizator avertizat
| SingleForOne a răspuns:

Numai datorită snobismului și ignoranței lumea nu se va dezvolta în acest sens.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Și cate dovezii și studii nu sunt luate în considerare cei mai mulți oameni nici nu au auzit de ele... Oamenii împreună cu diavolul ascund existența lui Dumnezeu...