| AvalohAlyn a întrebat:

Cine l-a citit pe Dr Raymond Moody? Pionierul și savantul experiențelor NDE care a ajuns la concluzia că există viață după moarte, după ani de studii, cercetări și contacte cu oamenii ce au trecut prin NDE.
Citiți-l pe dr.Raymond Moody, o somitate in domeniul experiențelor NDE cu multe cărți și mai ales cartea best-seller Viața după viața.
Toată viața a studiat astfel de experiențe de.Moody și a ajuns la concluzia că "ceva continuator" este după moarte/.
Ce părere v-a făcut "Viața după viața"?
Bestseller international.
Încă mai credeți că nu există nimic după moarte?
Moartea e o trecere către altă lume.Multa lume incepe să creadă că viața nu se sfârșește odată cu moartea fizica deoarece noi suntem energie, suflete, spirite.

1 răspuns:
| StrongHeart a răspuns:

Nu e nevoie de un creier de savant sa realizezi chestia asta,eu m-am convins,dupa ce am avut niste vise,niste vedenii sa zic asa si mi s-au aratat niste lucruri,totul este despre ce faci cu energia asta,energia e sacra,trebuie sa traim intr-o continua stare de constientizare a frumusetii vietii si a naturii si sa lucram doar binele,acolo se afla adevarata implinire,dar e greu,pentru ca sunt multe influente exterioare,multe tentatii,ele trebuie depasite.
Nu exista nimic care sa ma faca sa imi schimb convingerile,Dumnezeu e singurul adevar,cine pretinde ca e intelept sau spiritual dar nu iti vorbeste despre Dumnezeu cel mai probabil te minte,te inseala,poate se inseala si el pe sine, chiar daca spune niste lucruri interesante sau care sa te gadile la ureche, sa iti placa ce auzi, important e concluziile la care ajung acesti oameni si daca nu iti spune de Dumnezeu, te departeaza de la adevar, chiar daca nu e neaparat rau intentionat.