| aabaaab3278 a întrebat:

Ce parere aveti de Haile Selassie? Este intr-adevar o reincarnare a lui Iisus asa cum spun rastafarienii?

4 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Nu,mai ales ca Isus traieste, este rege in cer alaturi de Dumnezeu.

| AlexeHellsing a răspuns:

Dacă vorbim de Iisus, atunci nu. Dacă am vorbi de un Buddha, poate...

| Bucuresti_Rutare_1994 a răspuns:

Categoric, nu!

| Lucică1998 a răspuns:

Sa clarificam lucrurile puțin, Isus apare la religia creștina nu la budism, hinduism, taoism, etc. Acestea din urma sunt religii care susțin reîncarnarea, in schimb, creștinismul nici nu aduce in discuție reîncarnarea. Deci daca ești creștin nu ai cum sa crezi in prostii de-astea de religii care au adepți numai hipioți fumați de nu mai știu ce-i cu ei