| WeLoveTheDeviI a întrebat:

Ce parere aveti despre acest preot? Are dreptate?
http://ro.stiri.yahoo.com/......00061.html

9 răspunsuri:
| milan9 a răspuns:

Aberațiile din titlul articolului țin de manipularea media, dar TEXTUL DIN AFIȘUL PREOTULUI este absolut corect și valabil:

„Femeile, care provoacă prin vestimentația lor sumară, care se îndepărtează de viața virtuoasă și de familie, care ațâță instinctele, ar trebui să se supună unui examen de conștiință și să se întrebe: poate că o căutăm cu lumânarea?" (cu lumânarea,... cu prostie și cu disperare,...s-ar mai fi putut adăuga!).

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Are, dar daca fetitele de pe centura veneau la dumnealui trebuia sa se coboare la nivelul lor sa se dezbrace?

| milan9 a răspuns (pentru besleaganicolaecosmin):

Ce ipoteză este asta? nu a fost pusă această problemă...

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru milan9):

Asta daca se gandea mai profund? Era suficient daca se ruga si daca lua atitudine altfel impreuna cu familiile victimelor.

| LegionarulRoman a răspuns:

Foarte adevarat, chiar daca titlul e un fel de manipulare media. Fetelor, exista si tinute extrem de frumoase si elegante, care va pot sta foarte bine.De ce trebuie sa va imbracati ca niste c****.

| LegionarulRoman a răspuns:

Se fac studii. Nu ai mai auzit niciodata de :" vestimentatia sumara a unei femei poate atrage un barbat cu intentii criminale cu un procent de 20%, in functie de cat de sumara e imbracata:.Am auzit un studiu asemanator facut in SUA:" in functie de cate divorturi a avut o femeie de-a lungul vietii, scade cu 20% sansa de a avea o casnicie fericita" -vezi Virgiliu Gheorghe-De ce femeile nu mai sunt femei si barbatii barbati

| AlexeHellsing a răspuns:

Posibil, în această epocă contemporană femeile încep să tot scurteze din îmbrăcăminte, purtând ținute indecente, care pentru tineri devin atrăgătoare, CHIAR ȘI PENTRU PSIHOPAȚI.

| rocco09 a răspuns:

Nu justifica, dar da apa la moara! Nici crima nu este justificata de scandal sau de alcool dar o provoaca!

| byzantion a răspuns:

Preotul are mare dreptate. Dar nimeni nu are dreptul sa uicida vreo fiinta de pe aceasa lume, pentru ca noi nu suntem creatori. Sa stii ca fiecare vom fi judecati dupa faptele pe care le-am facut si chiar aceste femei isi vor lua plata sau osinda in cer.