| inonitiu a întrebat:

Ce parere aveti despre "casca lui Dumnezeu"?
http://www.descopera.ro/......e-dumnezeu

10 răspunsuri:
| Angel0 a răspuns:

Activeaza o anumita parte din creier. Daca indepartam chirurgical acea parte subiectul devine ateu.

| 4b a răspuns:

Nu putem sa privim una din operele Sale, soarele, dar pretindem sa-l vedem pe Creator...vaisiamar

| Lizzu a răspuns:

O prostie, parerea mea...sunt doar senzatii invocate si atat. Creierul poate multe.Mai demult am vazut un doc despre simularea unei morti clinice.iar dupa ce s-au trezit au spus ca au vazut tunelul si la capat luminita, exact cum spuneau toti cei care au trecut cu adevarat prin moarte clinica...

| Mikhtarian a răspuns:

Noi nu ne putem afla in total intr-o viata, si vrei sa-L cunosti pe Dumnezeu?
Parca stiinta nu credea in "baliverne" gen Dumnezeu, cum spuneti voi.
Sunteti penibili.

Răspuns utilizator avertizat