| RAY a întrebat:

Ce parere aveti despre cei care merg la biserica din interes material?

7 răspunsuri:
| Hammurabi a răspuns:

Cum din interes material?
Să cerșească?

| RAY explică (pentru Hammurabi):

Stii de cine vorbesc?
https://www.tpu.ro/......astigator/

în 19 Februarie | minrest a răspuns:
E crestineste, in interpretarea lui Steregoi. De asta a fost dat afara Steregoi de la Martorii lui Iehova; a cerut un mic ajutor. Ceva pentru el, ceva pentru sora lui, ceva pentru mama lui; in conditiile in care toti trei frecventasera congregatia locala, iar el chiar lucrase ceva; iar acum toti trei sunt bolnavi (le urez sanatate). Cum Martorii trimit banii la Turnul de Veghere, i-au spus ca vor fi toti trei fericiti in Lumea Noua! Asa ca cersitul ii vine la indemana lui Steregoi.

| Hammurabi a răspuns:

Pe unii atât îi duce capul, frate. Ce să le ceri?

| RAY explică (pentru Hammurabi):

Taxe pentru cersit

| mentholinks a răspuns:

Mai buna decat cei care merg fara niciun interes fiindca macar se aleg cu ceva de acolo daca tot isi pierd timpul fata de fraierii care cotizeaza pentru bolizii preotilor si episcopilor si ce naiba or mai fi pe acolo prin conducere.

| Rhea44 a răspuns:

Este o prostie sa mergi sa te rogi doar atunci când vrei ceva doar...

| RAY explică (pentru Rhea44):

Ce comic e asta -Cum Martorii trimit banii la Turnul de Veghere, i-au spus ca vor fi toti trei fericiti in Lumea Noua! Asa ca cersitul ii vine la indemana lui Steregoi rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor