| SaveTheNature a întrebat:

Ce parere aveti despre fenomenul de la Medjigorje?

11 răspunsuri:
| costis a răspuns:

Poate e mai putin cunoscut la noi. Si pe urma la noi sunt o multe manastiri unde se fac pelerinaje si oamenii sunt mai putin interesati ce s-a intamplat prin Bosnia, Egipt, Polonia. As spune ca noi suntem mai obisnuiti cu minunile, dar pentru ei este foarte important.

| danay72 a răspuns:

Matei7:21-23

| Lawliet14 a răspuns:

Unii ortodocsi spun ca ar fi dracisme. Nu stiu ce sa zic, cred ca ar putea fi adevarat dar uneori te intrebi de ce se intampla doar la catolici. Iar mesajele primite de catre personajele implicate, daca imi aduc bine aminte (sa nu-mi fie cu greseala, poate cineva ar trebui sa studieze ca eu sa nu fi spus o prostie), includ si unele trasaturi ale catolicismului. Diferente fata de ortodoxism. Astfel de fenomene au fost mentionate ca s-au intamplat si la Fatima, Lourdes, etc. La ortodocsi nu prea am auzit de acest fenomen mistic, sa apara o entitate divina (decat calugarilor cu har poate) desi si aceste tinuturi au fost in razboaie. Deci nu stiu ce sa zic, nu pot sa imi dau cu parerea. Ar fi mai ok inainte sa te atraga ortodoxismul daca apartii de el, nu catolicismul. Sunt atatea locuri si prin Israel, Grecia sau Turcia, si nu numai. Chiar la noi si in Balcani sau la slavii de la rasarit.

| Dorugar a răspuns:

Cea mai proasta parere, este chiar mai aiurita decat fenomenul "Sfinta Paraschiva", asta desi are aceeasi baza, adica minciuna si sarlatania ajunse la cele mai inalte culmi ale diabolicitatii!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aia cum ca s-au gasit 6 d-astia scapati de la nebuni care aveau halucinatii? E o boala intalnita des in ziua de azi.

| SaveTheNature explică (pentru anonim_4396):

Un raspuns fara argumente.

| anonim_4396 a răspuns (pentru SaveTheNature):

Nici tu nu ai argumente ca au vazut-o pe Fecioara...Dui la un psihiatru sa vezi ce or zice aia..Asta e argumentul meu.

| Elvina a răspuns (pentru anonim_4396):

Au fost dusi la psihiatri si s-a descoperit ca nu minteau.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Elvina):

Vrajeli.

| Elvina a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai tu dovezi ca asa e? Nici tu nici eu nu avem mare lucru, ci doar ce am auzit de la altii, ce scrie in carti, sau ce credem noi. Oricum totul e o industrie si nimic mai mult. Banul vorbeste.

| dani145 a răspuns:

Care fenomen, din cate imi aduc aminte parca era ceva ca tot cadea apa din genunchii lui Isus si oricat de mult stergeai inca mai cadea apa. Asta era oare fenomenul. Probabil din cauza ca Medjugorje e un sanctuar sfant din Serbia si acolo se fac pelerinaje anual. Apropo tu esti catolic?