| AntipaticuPreasfant a întrebat:

Ce parere aveti despre modul in care este tratata o femeie musulmanca?

12 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Altă dovadă că religia prostește.
Tipele ălea sunt chinuite, vara pe la 50 de grade stau îmbrăcate în negru din cap până în picioare, cu cizme și mânuși... și când intră în mare intră tot îmbrăcate, eu una nici nu înțeleg cum pot să înoate așa.
Plus că ele n-au aceleași drepturi ca bărbații și sunt mai mult considerate niște obiecte decât oameni.
Am fost de mai multe ori în țări musulmane și ama juns al concluzia că mulți aveau tendința să se poarte și cu turistele cum se poartă cu femeile lor, adică eram într-o plimbare cu cămilele prin deșert iar cel care avea cămilele nu a lăsat nici o femeie să se așeze ep cămilă până nu s-au așezat toți bărbații, mi se pare o mentalitate stupidă și prea mult fanatism... și da, detest fanaticii.

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Este tratata groaznic dar, n-ai ce face, asa e religia lor.

Răspuns utilizator avertizat
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

E "musulmana" si nu "musulmanCa", daca e sa respectam un pic limba romana.
Sa stii ca nu toti musulmanii sunt si fundamentalisti. Exista si musulmani deschisi la minte. Asa cum, nu toti ortodocsii sunt bigoti.

| Hombre a răspuns:

Mi se fâlfâie.

| francesca89 a răspuns:

Nu sunt toti la fel.Asa sunt ei, femeile sunt obisnuite, nu e nimic anormal.Si pana la urma si mie imi place ca barbatul sa poarte pantalonii in casa,sa stie sa de'a cu pumnu' in masa,sa nu faca el curat sau sa gateasca, imi place sa'l servesc, sa simt ca sunt femeie.nu ma simt cu nimic mai inferioara lui.

| blueangel99 a răspuns:

Un singur lucru am de spus : I don't want to see

| ExistaMosCraciun a răspuns:

Sunt diferente de mentalitate destul de mari intre noi si ei, ca mie mi se pare inadmisibil comportamentul, e una, dar cred sincer ca ele nu au nicio problema cu felul in care sunt tratate.

| Zenithf a răspuns:

Proasta, ca despre toata religia lor. Mahomed a fost... nu spun mai multe, sa nu ma ia astia cumva la ochi. Dar cred ca intelegi ce vreau sa zic.

| Brittanie a răspuns:

Buna! Eu cred ca religia lor e una prosteasca.Iti trimit un video cu o femeie musulmanca grav ranita de sotul ei.http://stirileprotv.ro/......video.html Funda?

| me1me a răspuns:

Iti dai seama ca nu sunt de acord, dar asa e religia la ei. In plus nici ele nu cred ca asta sa se schimbe. Adica sunt foarte putine care vor asta, pentru ca asa sunt educate de mici si nu vad nimic altceva in jurul lor.

| ƦoyJoиЭsJR a răspuns:

Pe scurt...Barbatul e sefu'.
De inbracat...Sa tise vada doar ochii.
Nu au libertate de a alege ce vor sa faca, parerea mea.