| GabiDumitrescu a întrebat:

Daca FSM nu exista sau spaghetele din partea intunecata, atunci de ce gasim sos si spaghete in magazine? De ce savantii nu gasesc nicio explicatie, ca doar suntem in secolul 21 si aproape trimitem oamenii pe Marte? De ce oamenii care maninca spaghete cu sos zi de zi si se roaga la FSM sunt vindecati? Cum explicati asa ceva, va mai indoiti ca TFSM / spaghetele din partea intunecata nu exista? Daca va mai indoiti, de ce faceti asta?

NOTA : Tratati serios subiectul, deci fara mistouri.
Material ajutator: https://ro.wikipedia.org/wiki/Monstrul_Zbur%C4%83tor_de_ Spaghete

12 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Cu cea mai mare seriozitate: cred că ai prea mult timp liber

| GabiDumitrescu explică (pentru sierra1):

Tind sa fiu de acord cu tine, din pacate...

| sierra1 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Ok, dar de ce "din păcate"?

| GabiDumitrescu explică (pentru sierra1):

Pentru ca am si ce face altceva si sa fiu platit pentru respectivele activitati. Destul de bine, dealtfel. Doar ca ma f*&e o leneeee si o indispozitie, ceva de speriat.

| sierra1 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Apreciez sinceritatea.
Concluzie: nu-ți mai pierde vremea (neplătit) p-aici, unde mai pui că lenea te-a și violentat (după cum spui)

| Bizon95 a răspuns:

Pentru ca oamenii care au fost convinsi ca e real, CRED si asta ii ajuta sa se vindece

este exact acelasi lucru cu Placebo, daca omul crede ca pastila aia o sa il ajute si nu se intreaba deloc ce e in ea, un procent semnificativ se fac bine, chiar daca pastila e numai zahar

oricat ar fi de aiurea ce spui tu acolo, cu spaghete si alte BALARII, de care pana la intrebarea asta nu am auzit niciodata!

"dark side" auzi, asta e furata GRUPA MARE din Star Wars

| GabiDumitrescu explică (pentru Bizon95):

Ti-am dat link. Dark side nu e furata, e ideea mea - pentru ca FSM e mereu in partea intunecata, de aia nu il vedem. Nu se poate sa fie si o mare de spaghete in jurul lui? Desigur! happy

| Bizon95 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Da, m-am uitat... fiecare alege singur in ce sa creada!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca mai comentezi mult de ala il vor adauga in Minecraft ca sa sperie copii mai ceva decat Herobrine laughing

| GabiDumitrescu explică (pentru anonim_4396):

Pai nu trebuie sa ii sperie, ci sa le dea paste cu sos. NECONDITIONAT!

| anonim_4396 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Eu vreau spaghete cu sos de rosii. Nu alt fel de sos. Asa si menstruatia e un sos laughing

| GabiDumitrescu explică (pentru anonim_4396):

Sa nu iei sosurile domnului tau FSM in pustie! Carbonara ce e, ha?