| MissDelevingne a întrebat:

Ce parere aveti despre pocaiti?
De ce pocaitii se imbraca naspa(mai ales femeile), de ce nu au voie sa se distreze sau alte chestii? Si zeci de copii...chiar 20!

Daca esti pocait, nu te baga!

123 răspunsuri:
| MissDelevingne explică:

Si uitati ce spune doamna EmaS despre pocainta!

Citez:

"Pocainta este porunca Domnului Isus.Pocainta este calea catre rai. Pocainta este schimbarea mintii,gandirii,atitudinii,a vorbirii.Tu esti un om nou, transformat intr-un copil de Dumnezeu. Cele vechi s-au dus, iata ca toate s-au facut noi.Prin pocainta iti schimbi destinul, stii locul unde iti vei petrece eternitatea!"
" http://www.youtube.com/watch?v=NLxX2oLQi4c "

Imi vine sa imi pun mainile in cap si sa spun: "Vaaai! Doamnezeule nu mai lasa aceasta religie pe pemant!

| MissDelevingne explică:

Bun! Eu va multumesc tuturor care nu au aparat pocainta si u aceasta spun sa incheiem sedinta.
Va multumesc! Si va iubesc(untr-un sens de respect)

>big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

Uitati doamna,va respect pentru ca sunteti de o varsta cu mama si nu o sa ma mai insir cu d-voasta la povesti pe domeniul religiei bine?
Asa ca sa fim toti impacati : ateii,penticostalii,crestin-ortodocsii, catolici, POCAITII daca tot era vorba de asta.
Va doresc o seara placuta happy

| EmaS a răspuns (pentru MissDelevingne):

Esti libera sa pui orice intrebari vrei, dar nu ai dreptul sa imparti userii in doua categorii dupa criteriile puse de tine.Nimic nu iti da dreptul sa faci discriminare. Avem aceleasi drepturi d.p.d.v. legal indiferent de nationalitate culoare religioasa, sex.

| EmaS a răspuns (pentru MissDelevingne):

Iti pui mainile in cap pentru ca ai inversat ordinea valorilor.Nu traiesti dupa standardele lui Dumnezeu.Pentru tine pacatul este la loc de cinste, nu principiile etice si morale.Nu te obliga nimeni sa te pocaiesti dar nu ai nici un drept sa judeci pe cei care doresc sa traiasca frumos dupa principiile lui Dumnezeu.Mai educa-te.

Cat despre religie, mai intai citeste si studiaza Biblia si istoria religiilor si dupa aceea mai discutam! Ordodocsii au aparut in anul 200.

| Esperança a răspuns (pentru MissDelevingne):

1.Eu nu ascult de oricine, ci doar de Dumnezeu.
2. Fiecare se imbraca cum vrea, nu ai dreptul de a judeca gusturile nimanui! Citeste Biblia sa vezi cum trebuie sa fie tinuta femeii in adunare si apoi fi cu gura mare!
3.Stiu ca sunteti mai liberi tocmai de asta e lumea cum e de atata llibertate,cauta pe site-ul ortodox sa vezi ca si acolo se interzice folosirea anticonceptionalelor, la noi, eu cel putin nu am auzit sa fie vreo regula in care sa se zica ca e pacat sa folosesti contraceptive pentru ca daca Dumnezeu vrea sa ramai gravida nu il impiedica o pastila!
4.Se vede ca esti o ratacita care vorbeste ca asa a fost indoctrinata, tocmai de aceea nici nu stau sa iti explic cum sta treaba cu religiile. Eu caut sa fiu credinciosa nu religioasa!
In Biblie singurul verset care zice despre religie este in Iacov. cred ca nici nu stii unde se gaseste astalaughing da in nfine. Iar acolo zice asa"RELIGIUNEA CURATA SI NEINTINATA inaintea lui Dumnezeu, Tatal nostru este sa cercetam pe orfani si pe vaduve in necazurile lor si sa ne PAZIM NEINTINATI DE LUME! Ca sa stai de vorba cu mine trebuie sa vii cu dovezi Biblice altfel nu ma intereseaza intrebarile si raspunsurile tale!
Tu nici macar nu il cunosti pe Dumnezeu si sari cu gura mare. Da n-am pretentii esti condusa de firea pamanteasca.tu n-ai auzit de dragoste si de iubirea aproapelui CA PE TINE INSUTI! Esti plina de URA si de RAUTATE! Iar astea vin de la diavol!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

Ce am zis rau?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

Am fost si eu la biserica anul trecut un evengalist spunea ca majoritatea sunt niste falsi si ipocriti nu vad ce am scris rau am citat ce a spus acea persoana

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Draga dar nu eu sunt cea care face diferenta.Eu va iubesc si ma rog pentru voi.Dar ea nu a procedat corect si cinstit.

| BlueBird05 a răspuns:

Pentru ca asa e religia. Si fara internet, tv, etc, e mai mult la Martorii Lui Iehova. Deci daca esti pocait nu inseamna ca nu ai viata. Ba ai, doar ca mai decenta si echilibrata. Incearca sa te mai gandesti, pentru ca nu sunt asa cum crezi tu!happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

Surioara draga, nu va mai bateti capul cu ea. Nu are rost sa se discute cu un om care nici nu stie cum arata o Biblie! Care e condusa de URA si RAUTATE! Sa dea Domnul sa intre intr-o Biserica vie unde Dumnezeu lucreaza sa o vad ce mai zice atunci happy Si daca e din Bucuresti ii recomand sa mearga in Betel Duminica sau cel mai bine Luni seara de la 17 la 20 ca e seara numai de rugaciune, unde se fac vindecari si alte lucrari ale lui Dumnezeu. sa vada ea acolo pocaiti adevarati! MissLopez@ Sa iti fie rusine tie ca vorbesti asa cu persoane care ar putea fi parintii tai! Asta denota ce educata esti!

| Alex a răspuns:

Ai vizitat Statele Unite ale Americii, Canada, Australia, Noua Zeelanda, Regatul Unit al Marii Britanii si al Irlandei de Nord, Elvetia, Olanda, Germania, Finlanda, Suedia, Norvegia, Danemarca, Islanda, Biserica Neagra din Brasov? Ce parere ai despre iudaism si islam?

| Raniia a răspuns (pentru Esperança):

Sa fim responsabili intr-o lume iresponsabila! Domnul sa te binecuvinteze!

| NascutSaFiuTrist a răspuns (pentru MissDelevingne):

Fac 100 de copii pentru ca la ei este interzis avortul si dupa parerea mea fiind crestin ortodox sa faci avort este un pacat.

| EmaS a răspuns (pentru NascutSaFiuTrist):

Avortul este un pacat pentru toata lumea, nu numai la noi. Legile lui Dumnezeu sunt valabile pentru toti.Fiecare va da socoteala inaintea lui Dumnezeu pentru faptele sale.

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Din moment ce ai preluat si tu, inseamna ca esti de acord cu el.Eu nu cred ca un evanghelist vorbeste asa despre pocaiti.

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Sunteti singura crestina, pe care am intalnito, care nu injura.happy

| EmaS a răspuns (pentru XxXBlackVampireXxX):

Iti spun sigur ca mai exista multi altii.Chiar si aici pe site.

| XxXBlackVampireXxX a răspuns (pentru EmaS):

Eu n-am mai intalnit.
Ma scuzati ca intreb, sunteti penticostala? am auzit ca da. happy

| lupitamary5 a răspuns:

Si nu exagera.serios.nu am vazut nici un pocait sa aiba 20 de copii.si nu e onligatoriu dar copii sunt o binecuvantare de la dumnezeu.si nu se imbraca naspa ci decent.

| lupitamary5 a răspuns:

Si serios citeste in biblie si afla totul despre adevaratii crestini.nu ca tine.esti doar cu numele.sa zicem ca noi pocaiti ne imbracam naspa. daca spui tu.dar vom avea o rasplata sus

| MissDelevingne explică (pentru Alex):

Dapai si musulmanii sunt mai emancipati, mai!

| Alex a răspuns (pentru MissDelevingne):

Ce tari ai vizitat? Musulmanii considera ca Biblia e o carte corupta de evrei si crestini. Stiai?

| game1992 a răspuns:

Mai desteapto,scrie in biblie tinuta sa fie decenta,si scrie capul femei sa fie acoperit din pricina ingerilor, baieti nau voie sa aiba par lung, cercei lanturi inele nau voie citeste biblia si nu te stresa ca oarba sa gasesti raspunsuri dupa cum te duce capu.deci pentru desteptu ala, scrie veti da socoteala pentru orice lucru care nu v-a fost de folos chiar si orice vorba, deci nu fi tu retardat traiesteti viata din plin dar nu cred ca merita sa arzi o vesnicie pentru ca te-ai distrat non stop 50 de ani. daca tu azi mori si ajungi in iad crezi ca o sa te mai gandesti la femei distracti etc,sau o sa strigi ca disperatu doamne ajuta-ma scoatema de aici, dar degeaba ca nu te aude nimeni, poate iti si trage satana cateva cand te aude ca strigi la dumnezeu.simti tu ceva placere din trecut, adica te-ai distrat ieri sau acu 10 ani mai simti ceva in momentu asta eu nu cred de aia este iadu si raiul vesnic sa simti tot timpu fara oprire

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru MissDelevingne):

Stai tu linistita ca toti pocaitii ca EmaS si altii stiu doar sa arate cu degetu

| CandyWorld a răspuns:

Buna tuturor! happy Parerea mea e ca exagereaza, adica avem un coleg care e pocait cand dam teste de jur imprejur pune penare sa nu vedem la el in test. Mai demult spunea ca noi, cei de religie ortodoxa suntem diavoli. P.S : Are un coleg de banca a reusit sa ii spele creierul! straight face

| Kitty20 a răspuns (pentru MissDelevingne):

Nu toti pocaiti poarta batic(femeile)!

| MortemAeternum a răspuns (pentru MissDelevingne):

Eu sunt ateu, dar imi dau seama ca tu esti ipocrita, nu crestina.Voi ar trebui sa fiti exterminati toti acesti pretinsi crestini.Eu sigur v-as omori cu satisfactie si frenezie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu ce sunt spalati pe creier? Ca din cate stiu eu tie iti place alcoolul si de unde stiu eu ca tu nu esti cel spalat pe creier?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce crezi ca internetul si televiziunea sunt lucruri extraordinar de bune? Din punct de veder stintiific sunt nocive pentru sanatatea fizica cat si cea psihica! Deci ferice de cei care petrec cat mai putin timp in fata lor sau chiar deloc; sunt mai sanatosi!