| MissDelevingne a întrebat:

Ce parere aveti despre pocaiti?
De ce pocaitii se imbraca naspa(mai ales femeile), de ce nu au voie sa se distreze sau alte chestii? Si zeci de copii...chiar 20!

Daca esti pocait, nu te baga!

123 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru AlexCrb):

Aici ai dreptate! Daca toti romanii ar fi ca ei tara asta ar fi mai ceva ca Germania sau Austria!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poti sa spui ca daca refuzi un lucru esti obsedat ci mai degraba daca esti dependent de el!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru MissDelevingne):

Care viata? Cea de animal? Eu ii vad ca pe niste oameni integri!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai ai un pic! Crestinul este un om integru nu un prefacut!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tot asa ar putea spune si ei despre satanisti! Insa diferenta dintre ei si voi este ca ei au dreptate! Demonstrat stiintific!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Lanaa):

Ce intelegi prin "ca lumea" ca un golan sau ca o curva?
Si de unde primesc bani?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru sandra2012):

Pentru ca s-au facut mai buni vor ajunge in fundul iadului? Nimic mai fals!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Esperança):

Sunt de acord cu tine! Gandesti bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Wehrmacht):

Daca adevarul e mai puternic decat minciuna atunci trebuie luptat cu adevarul ca sa ucidem minciuna!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca sunt destrabalate atunci nu mai sunt pocaite! Pocait inseamna intors, reabilitat, schimbat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Vede destrabalarea ca si o calitate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crestinii nu merg prin cluburi, nu se destrabaleaza! Am spus crestinii deci nu altceva!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru MissDelevingne):

Cea mai veche religie care are la baza credinta in Dumnezeu e cea iudaica nu ortodoxa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru game1992):

Sunt de aceeasi parere! Cei carora le place destrabalarea suporta consecintele!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru MissDelevingne):

Daca ai fi musulmanca nu ai mai gandi asa! Te-ar omori daca nu stiai!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru MissDelevingne):

Prima religie care avea pe Dumnezeu la baza a fost cea iudaica nu ortodoxa! Ortodocsii au aparut mult dupa Hristos!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru MissDelevingne):

Da crezi ca Dumnezeu gandeste ca tine? El este Sfant!

| Crysis21 a răspuns:

Sincer mi se par si mie anumite chestii aiurea dar hai sa privim lucrurile altcumva: ei aleg in ce se baga si cum se incatuseaza. Pur si simplu nu ar trebui sa intereseze pe nimeni modul lor de viata, pentru simplul fapt ca daca nu se uita la TV nu inseamna ca tu nu ai cablu...wtf?

Nu sunt in schimb de acord cu turnatul a 20 de copii, mai ales daca nu au resurse sa ii creasca, deoarece au sanse sa creasca niste retardati care nu vor face nimic in viata, eventual se vor apuca de tampenii si in final toata pocaiala lor va fi in zadar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da ai dreptate happy
Nu pot sa te contrazic.

| ßєtyPєтяσηєℓα a răspuns:

ei se distreaza si se inteleg mult mai bine decat restul, nu se injura de ajuta la ger(uni in general)dar nu au tv sau pc sau nu stiu ce pentru ca e pacat dar sunt chiar oamnei de treaba si nu mi se pare ca se imbraca naspa ci decent.Si in plus mai bine mi-as dori un prieten pocait decat ceilalti nesimtiti...ps stiati ca nici un om din nici o religie nu ar trebui sa mearga la discoteca sa se imbrace ca nistre.pitipoance.sa injure si stiti voi...dar daca cunosti unul ca ei nu e asa deloc.stiu uni sunt chiar nesimtiti dar acestia sunt doar aprox 25% ca acestia

| Mari7ever a răspuns:

Stii cv? Eu sunt pocait si ma mandresc cu asta si chiar daca sunt pocait am si calculator si laptop si internet si televizor si telefon si console de jocuri si nu imi interzice nimeni asta.Si cu imbracamintea e normala si u cum vrei sa ne imbracam ca rockarii,ca emo, ca depravatii?, ca cine ai vrea sa ne imbracam. Pocaitiva voi si o sa vedeti ca o sa aveti o viata super super tare si frumoasa

| Lanaa a răspuns (pentru anonim_4396):

Adica nu au voie sa poarte anumite culori, etc. si bani primesc de la biserica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Lanaa):

Aia nu mai este Biserica daca le da bani membrilor ca sa vina la biserica! Este o afacere! Eu inteleg ca le da bani celor nevoiasi care nu se pot intretine! Dar celor care pot munci si totusi au venit destul de ridicat pentru ce sa le mai dea bani?

| MissDelevingne explică:

Bun! Deci! Conform regulamentului TPU cand un user nu se poate decide asupra cui sa ffie promovat cu funda,este desemnat fiind castigator datorita numarului de voturi: folositor, inteligent, amuzant.

Deci You win! Lumea te-a votat! Bravo!

(Pentru ca eu nu ma puteam decide asupra alegerii castigatorilor).

TPU a facut o treaba buna!

| MissDelevingne explică:

Asa te vreau! love struck

| Esperança a răspuns:

Domnul sa aiba mila de tine!

| MissDelevingne explică (pentru anonim_4396):

Nici eu nu ma duc prin clubur? ai inteles? sau poate ca nu faceai referire la mine dar am vrut sa ma asigur!

nu mai comenta despre cineva daca nu stii nimic despre viata acelei persoane!

si faza cu..."daca erai musulmana..." Ei, uite ca nu sunt si din pricina asta nu se pune problema, asa ca nu o mai discutam!

IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus miss!
Nu sunt pocaită, am prieteni care-s Martorii lui Iehova- habar nu am dacă au vreo legătură cu pocăiţii. Oamenii sun ok, iar dacă unii sunt mai ciudaţi e opţiunea lor.
Atâta timp cât îţi văd de treabă nu am de ce să-i judec doar pentru că unii se îmbracă naşpa sau toarnă plozi cu nemiluita şi nu au după ce bea apă.
O zi cu zâmbet să ai!

| MissDelevingne explică:

Pai...de unde sa stiu eu...ai dat un raspuns bun si de aceea am spus ca "Asa te vreau :X"

| MissDelevingne explică (pentru IMPERIA):

laughing) dapai era normal sa i aperi dar ai pus si niste cuvinte misto! ne auzim pe privat! te pup