| MissDelevingne a întrebat:

Ce parere aveti despre pocaiti?
De ce pocaitii se imbraca naspa(mai ales femeile), de ce nu au voie sa se distreze sau alte chestii? Si zeci de copii...chiar 20!

Daca esti pocait, nu te baga!

123 răspunsuri:
| Beniamin00 a răspuns:

Daca vrei sa afli vreun raspuns citeste Biblia. Voi ne vorbiti de rau cand voi umblati vopsite in 5 culori si unblati cu 10 baieti pe cand fetele pocaite sunt cum se cade si imbracate dupa imbracamintea pe care o cere Scriptura. Si va mai si inchinati la icoane "Sunt rusinati toti cei ce slujesc icoanelor " Psalmul 97 versetul 7. Si mai faceti si crucea care este lemnul pe care a fost jertfit Isus si astfel voi onorati modul in care a fost jertfit Isus.

| Beniamin00 a răspuns (pentru AlexCrb):

Vorbesti foarte adevarat caci Biblia spune sa nu consumam bauturi ametitoare

| George_Andrei_Stoican_1986 a răspuns:

Ce ai scris tu nu are nici o treba cu dogma religioasa.pe sectari si pe pocaiti nici dracii nu ii mai lupta ca asa se spune. acolo unde nu mai este pacat diavolul a castigat deja. nici sfintii saracii nu ziceau despre ei ca sau pocait si se vedeau pururea pacatosi. pocainta nu este un statut este un proces ce tine toata viata si pana la ultima suflare. cine spune despre el ca sa pocait este in inselare. pocainta este o lupta continua in viata asta. pocaitii nu cred in Sfinti in ingeri si in Preasfanta Nascatoare de Dumnezeu fecioara Maria. tocmai de asta o sa intre in iad cu biblia in mana. parere personala. sunt mandru ca sunt crestin ortodox si un pacatos pe calea pocaintei pe care nu am sa stiu niciodata daca am sa zgarai macar putin din pocainta. doar Dumnezeu stie.