| 94Lucifer94 a întrebat:

Ce părere aveți despre site-ul Bucuria lui Satan?

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ca ateu consider ca fiecare are libertatea de a crede in ce doreste,atat timp cat nu ma sacai cu religia ta sau nu faci rau, e ok, acum cu bucuria lui satan nu intru pe aceste site urii, satan e un simplu slujitor a lui iahve, parerea mea este sa ganditi rational, si sa lasati basmele

| 94Lucifer94 explică (pentru RAY):

De exemplu găsești unele chestii adevărate, care au logică, lăsând deoparte religia.

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Stii ca diavol inseamna barfitor in limba latina, plini de barfitori in tara asta dar avem cate o biserica pentru fiecare crestin, satanismul este o inventie crestina pentru a subjuga pe pagani si a induce o paranoia in mintea unora, satana e rau si gata dar noi suntem sfinti, am mai citit de la sectancti ca cica https://ro.wikipedia.org/wiki/Wicca este o religie satanista, pe naiba este o religie pagana cu mult inaintea crestinismului

| RAY a răspuns (pentru 94Lucifer94):

Vezi de religi pagane germanice, ai multe de descoperit https://en.wikipedia.org/wiki/Heathenry_(new_religious_movement)

| HeSty a răspuns (pentru RAY):

ADEVARAT! Este cu mult inaintea crestinismului si totusi este REA, NEAGRA, practica DIAVOLULUI, cu adevarat, lucrurile care in religia crestina inseamna rau, in alte religii poate inseamna BINE....Nimeni nu se gandeste si la altii, crestinii spun (preotii) ca NU ESTE BINE SA ITI SCHIMBI RELIGIA, unde este libertatea? Ei spun asta pentru ca vor ramane fara slujba, fara bani. Tu faci asta pentru ca iubesti crestinismul, nu pentru bani, DE CE TREBUIE SA LE DAM BANI? Eu zic ca aici e egoismul si ura, nu in schimbarea religiei. Sunt ateu / partial wiccan si am studiat timp de 2-3 ani religiile, toate sunt deschise si nu te obliga sa o practici, cu exceptia crestinismului! N-AM NIMIC CU CR. DAR MI AM EXPIRAT PAREREA LIBER SI PE INTELESUL TUTUROR

suntserios
| suntserios a răspuns:

Aceeasi parere prosta pe care o am despre site ul doxologia spre exemplu

| SG1995 a răspuns:

Cred că finatatoarea a luat prea multe stupefiante.

| minrest a răspuns (pentru SG1995):

Ce finantatoare? Site-ul produce o gramada de bani, vorbesti de autoarea editoare. Multi copii copaci au trimis cei 400$, pentru concepte copiate din Harry Poter si inventii pure.

| SG1995 a răspuns (pentru minrest):

Ai dreptate. Știu cum funcționază cultul, doar am făcut parte din el.

| minrest a răspuns (pentru SG1995):

Bine ca ai scapat. Sunt supravietuitorul unui cult; nu mi-as schimba situatia cu un rege, daca acesta ar fi victima unui cult.

Răspuns utilizator avertizat