| OctavianDanielMaria a întrebat:

Ce parere aveti despre Teo? Se ascunde dupa Biblie https://prnt.sc/12q8e93

50 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Are dreptate, femeile sa-si exercite autoritatea peste propriii copii, unde au primit auroritate de la Dumnezeu, sa lase conducerea in trupul lui Hristos in seama barbatilor asa cum spune Biblia.Nu inteleg de ce se streseaza autoritatile laice pentru care Biserica si Biblia nu au valoare cum se organizeaza intern Biserica.

| Holiday a răspuns (pentru ania):

Trebuia sa apara si o habotnica pe aici. Duceti-va frate in Evul Mediu. Nasol e ca va mai si impuiati in prostie si va fi dificil si pentru copii vostri sa scape de rahaturile astea. Si uite asa, Romania o sa ramana de rasul lumii inca multi ani de acum incolo.
Biblia nu face nici cat o ceapa degerata in raport cu legile unei tari laice. Orice organizatie, inclusiv infectiile de organizatii religioase, trebuie sa respecte legea. Pana sa te intrebi de ce se baga statul, ar trebui sa renuntati la banii de la buget care vi se dau, la scutirile de taxe si impozite, la prezenta in institutii de invatamant ale statului etc. Cand va vor taia astia subventiile pentru rahatul vostru de hobby, o sa va ajunga punctele de lucru supermarketuri si baruri, cum deja se intampla in tarile civilizate.

| ania a răspuns (pentru Holiday):

Biserica de care apartin eu nu ia bani de la bigetul statului. Dar majoritatea romanilor se declara crestini, ei platesc taxe si vor sa fie platit clerul din banii lor.
Ce nu inteleg eu e cine si de ce se simte neddreptatit? Vor femeile care nu cred in Biblie si autoritatea ei sa fie hirotonisite ca preoti ortodocsi?

| Holiday a răspuns (pentru ania):

Termina cu prostiile ori minti de stingi, ori te prostesc astia de nu stii de tine. TOATE cultele acceptate in Romania primesc bani de la buget, in functie de numarul de membri. Pe pariu ca nu platesc impozite pe terenurile si imobilele detinute si nici impozit pe ce va vand voua? Daca a ta nu ia bani, inseamna ca e ilegala in Romania. Nu conteaza daca vor sau nu femeile, nici eu nu vreau sa merg la biserica, dar am dreptul, nu? E vorba de principiu. In plus, de unde stii tu ca n-ar vrea. Deja sunt o gramada de femei preot crestin in lume.
Zi ce secta e, ma interesez si iti spun exact cati bani au primit anul trecut, si pe ce au scutiri de impozit.

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Meme a răspuns (pentru ania):

Stiai ca fara bomba nucleara mureai? Una care o contribuit la bomba nucleara [mar rog, principiile de baza] o fost femeie.

| Meme10Meme a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Cretinoidul ala de Teodosie zice ca Dumnezeu il apara de covid dupa ce zice ca nu exista covid. Daca nu exista ceva,logic ca nu poti sa fi aparat de acel ceva. Si daca zici ca n-ai nevoie de vaccin ca te apara Dumnezeu, treaba ta. Dar dupa zice ca ii e frica de efectele adverse ale vaccinului. Ce sa mai inteleg? Bine, asta nu e prost. El serveste intereselor politice ale AUR-ului, PSD-ului si UDMR-ului. Deci, intereselor lui Putin pentru a ne scoate din UE.

| ania a răspuns (pentru Holiday):

Eu fac parte dintr- o buserica crestina nondenominationala care nu apartine de nici un cult deci nu ia bani de la buget o sustinem financiar noi membrii.
Daca nu vrei sa mergi la Biserica e alegerea ta.

| ania a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Si inaintea lui Dumnezeu sunt egali dar au roluri diferite.

| ania a răspuns (pentru Holiday):

In Romania nu e comunism, exista libertatea intrunirilor, nu e ilegal ca oamenii
sa citeasca Biblia, sa cante si sa se roage impreuna.

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Meme a răspuns (pentru ania):

Deci faci parte dintr-o secta?

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Meme a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Ma rog, religia lui/ei ce zice? Cu ce este diferita fata de crestinism? Dupa nume, pare ca este fata. Teodosiu ala nu realizeaza ca fara Curie nu aveam bomba nucleara, lucru care ne-o salvat de un razboi dintre URSS si SUA.

Răspuns utilizator avertizat
| ania a răspuns (pentru Meme10Meme):

Ca si credinta subscriem Crezului de la Niceea, crez comun ortodocsilor, catolicilor, reformatilor, penticostalilor, baptistilor, etcEu m- am botezat la penticostali, sotul meu la baptisti.Depinde cine ce considera a fi secta.

| ania a răspuns (pentru Meme10Meme):

Dumnezeu iubeste femeile si le-a dat inteligenta la fel ca barbatilor.

| ania a răspuns (pentru Holiday):

Sunt convinsa ca esti capabila si de o exprimare mai respectuoasa

| Meme10Meme a răspuns (pentru ania):

Ok, pai eu vad ca Teodosie asta zice ca femeia e inferioara rolling on the floor Becali [un religios fanatic] a zis ca e de acord cu Sosoaca dar nu ii place ca e femeie rolling on the floor

Răspuns utilizator avertizat
| ania a răspuns (pentru Meme10Meme):

Faptul ca ideile cuiva in anumite privinte coincid cu ale lui Putin nu inseamna ca el cauta sa serveasca intereselor lui Putin.Eu imo formez convingerile dupa Biblie, treaba lui ce crede Putin sau cei care ma sperie ca si Putin crede la fel.

| Meme10Meme a răspuns (pentru ania):

E anti-vaccinist, deci rusofil

| fllu07 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Nici macar nu Stii ce insemna cuvântul sectă. Dar de. hai să-l folosim. Noi elevații care am descoperit coada la prună. Pardon. La toate prunele.

Răspuns utilizator avertizat
| fllu07 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Din falsul creștinism da. Toate's secte. Toate s-au rupt din alta religie.

Răspuns utilizator avertizat
| fllu07 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Pazea ca pune găina întrebări. Parcă îl învăța pe "ou", nu ii punea întrebări.
Păi pe scurt, faptul că nu iau lucrurile superficial. Ca tine.

Răspuns utilizator avertizat
| fllu07 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Da bobiță. Deci era nimic, si a apărut un ou. Numa na, oul ăla trebuia si clocit, si păstrat la o anume umiditate sa iese pui din el. Sau era si clocit? Nu mai spune. Era si eclozat? Extraordinar.
Istețul lu'peste, dacă era oul primul. Cum sa clocit? Mare descoperire ce a făcut știința. Du-te si ia un ou proaspăt, din cuibar. Pune'l pe masă, si lasă-l 21 de zile, fără nicio intervenție. Sa vedem iese pui din el? Vai steaua ta, mare științolog depistator de "greseli si contradicții " în Biblie.

Răspuns utilizator avertizat
| fllu07 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Chiar. Cine a zis? Ca eu nu.

| ania a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Si capactatea de a invata ne- am fabricat-o fiecare?

| ania a răspuns (pentru Meme10Meme):

Parca au si ei vaccinul lor.

| Meme10Meme a răspuns (pentru ania):

Da,ca sa se afle si ei in treaba.

| Meme10Meme a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Nu,eu cred ca gainile era mamifere si se cacau cu pui rolling on the floor

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns:

De rusinea europei, ce cauta Romania in ue, tara asta trebuie sa intre in uninea americi de sud

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Nu ai ce sa faci, tara plina de prosti, tampiti

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Babe

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Lasa religia, uite un cantec care mi se potriveste, de 31 de ani sunt in strainatate https://www.youtube.com/watch?v=Sk-DKhkTQL4&list=RDoyU6XJUsS7s&index=8

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Asa e, nu ai vazut ca sunt si manele religioase sau politice