| OctavianDanielMaria a întrebat:

Ce parere aveti despre ''tranta'' lui Pavel cu Petru? https://biblia.resursecrestine.ro/galateni/2 versetele 11-21, dar despre 1:6-9? https://biblia.resursecrestine.ro/galateni. Se pare ca Pavel se lua la ''tranta'' cu apostolii. El care nu l-a intalnit niciodata pe Jesus. Mai vine https://biblia.resursecrestine.ro/2-corinteni/11

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

laughing este aceiasi tactica ca si in zilele noastre.Bagi titlu mare si spui ceva,cum e cazul de fata,dupa scrii balarii,care nu au nici o legatura cu ce era in titlu.
Asa am vazut f des prin RO,cam genul asta de stiri se gasesc acum in RO si uite avem exemple si de acu mii de ani laughing

Acolo e o balaceala ca nici nebunii n-ar putea sa descilceasca ce se vroia a spune.
Lumea nu s-a schimbat deloc,de cand am aparut la fel am fost mereu laughing
Pavel asta daca nu ma insel se ocupa cu adunatu de malai de prin sat,apoi a dato cotita,a vazut din ce directie bate vantu,a cotito spre partea cu biserica.

Exact la fel se intampla si astazi. Politicienii se dau dupa cum bate vantu,azi intr-un partid,maine in partidu advers,fctie de c e ciolane ar avea de ros.
Te uti prin biserici pe cine vezi? Vezi barbati mai in varsta care atunci cand erau tineri injurau de mama focului, de biserica nici nu stia pe unde este, apoi acu ca a vazut ca scartie, deja este credincios, merge inaintea popii si deschide poartile la oameni, a ajuns popa sa aiba si portar laughing

Asa sunt oamenii asa au fost dintodeauna.Deci se lua la tranta Pavel cu Petru, dar cand sa descrie lupta probabil uitara desppre ce fuse vorba laughing