| SaveTheNature a întrebat:

Ce parere aveti despre urmatorii care si-au pus amprenta asupra intregii omeniri?
Isus din Nazareth.
Mahomed de la Mecca.
Buddha.
Moise.

Răspuns Câştigător
| Alex a răspuns:

Mahomed a schimbat istoria Bibliei si a fondat islamul. Moise a fondat iudaismul. Iisus a fondat crestinismul.

8 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Toti au ramas in istorie.Dar cel care a schimbat istoria,a impartit timpul( inainte de Hristos si dupa Hristos) a schimbat vieti si destine, si este viu in vecii vecilor, spre deosebire de ceilalti care zac intr-un mormant rece! Isus sade la dreapta lui Dumnezeu si mijloceste pentru noi!

| SaveTheNature explică:

Tu esti unicat, valoros, si supermondial. Nu te pot pune intr-o lista spirituala.Tu esti valoros material vorbindlaughing)

| SaveTheNature explică:

Poftim educatie. Sa nu te intrebi de ce o duce Romania rauwinking Ca daca te uiti la tine ai sa stii de cehappy. Esti un 0 (zero).

| SaveTheNature explică:

Hai ca te las in pace.Ca vad ca te superi(faci spume)

| Shinto a răspuns:

Iarta-ma,dar tie chiar ti se pare ca-i poti baga pe toti in aceeasi oala?

| KyraW a răspuns:

Fix de personalitati religioase te-ai trezit sa intrebi. Puteai sa intrebi si tu despre oameni la care eram cu totii certi ca au existat.Cum multi de aici *ahem*si eu printre ei*ahem* sunt atei, o sa primesti si raspunsuri mai.rele.Ce pot spune,dintre toti cel mai credibil mi-se pare a fi Mahomed ca om normal, nu ca legatura cu religia si ca ar fi fost profet si bla bla bla.(esti protestanta? scuze ca intreb, dar Iisus se scrie cu 2 de i.Greseala gramaticala sau intentie vizibila?)

| SaveTheNature explică (pentru KyraW):

La sectiunea religie sa intreb despre jocuri pc, sau despre injectorul unui bmw inmatriculat in china? sau despre traian basescu(astea existahappy
Isus cu un singur I imi place mai mult cu un singur ihappy

| KyraW a răspuns (pentru SaveTheNature):

Nu domnisoara, nu ti-am spus eu sa incepi cu abureli care nu ar fi legate de religie sau alte tampenii.Eu ti-am spus frumos ca daca vroiai pareri despre oameni care au schimbat oamenirea,spuneai si tu oameni care au luptat pana la moarte pentru noi. Daca vroiai sa intrebi parerea oamenilor despre toti astia, nu mai era nevoie de contextul ala lung dinainte care oricum zace acolo degeaba, ca nu toti au aceeasi parere ca si tine.(de cand jocurile pc sau injectorul unui bmw sunt personalitati? Sau si iq-ul t5au e mai mic decat numarul de la ppantof? Fara jigniri, dar te-ai trezit inteligent/a)