| EmaS a răspuns:

Dumnezeu ne vorbeste cand intr-un fel cand in altul, dar oamenii nu iau aminte.

| adulahfaapdoøjadjal a răspuns:

Schizofrenie dulce schizofrenie

| thegatekeeper a răspuns:

Aveam de gand sa spun (scriu, de fapt) exact ceea ce a scris 'Drfeelbad': schizofrenie. Sau in cel mai bun caz, i s-a parut ca vede ceea ce a spus datorita credintei in asemenea lucruri.

| RAY a răspuns:

Era de fapt alba ca zapada si cei 7 pitici

| Allrc24Orthodox explică (pentru RAY):

Ray gandeste-te... daca noi crestinii avem dreptate? ce vei face la judecata?

| Thunderstruck a răspuns (pentru Allrc24Orthodox):

Dar daca noi ateii avem dreptate? Daca ai pupat in cur biserica si pe doamne doamne toata viata si pur si simplu mori? Ti-ai consumat ani din viata rugandu-te si poate si bani dati bisericii.

| doctorandus a răspuns (pentru Allrc24Orthodox):

Daca le cautati in coarne tuturor nebunilor si dati crezare tuturor prostiilor citite pe internet, o sa ajungeti in iad si voi, in ipoteza ca exista asa ceva. Noi ca n-am crezut in Dumnezeul vostru iar voi ca ati crezut minciuni.

| Allrc24Orthodox explică (pentru doctorandus):

Biblia spune ca se vor ridica multi prooroci mincinosi. Trebuie sa dai crezare doar ortodoxiei.atat.

| doctorandus a răspuns (pentru Allrc24Orthodox):

Eu nu trebuie sa dau crezare niciunei religii.