| ___Enzo a întrebat:

Bună ziua! Se merge la Biserică sau se împărtășește dacă ai menstruație?

Răspuns Câştigător
| Scotianca a răspuns:

Da poti daca porti un tampon. Legile cu femeile ce nu aveau voie sa intre in biserica tin de Vechiul Testament dar aceasta lege era doar pentru israeliti. Crestinii traiesc in noul Testament iar aceasta regula nu mai este valabila.

| Goodspeed89 a răspuns (pentru Scotianca):

Ai greșit noul testament s-a terminat demult ești în renascentist

| Scotianca a răspuns (pentru Goodspeed89):

Ce renascentism frate?

| Goodspeed89 a răspuns (pentru Scotianca):

Văd că nu ști nimic renascetismul sa scris din anul 0 până în zile noastre. În anul 0 a fost apocalipsa lui Ioan și în curând va veni și sfârșitul lumii o sa fie in cer nou un pământ nou.

| Scotianca a răspuns (pentru Goodspeed89):

Unde sunt dovezile pentru asa afirmatii?

5 răspunsuri:
| Anonim027 a răspuns:

Da, traim in vremea de Har in care nu păcătuim daca corpul nostru isi manifesta unele functii natural!