| Florazul15 a întrebat:

Ce parere credeti ca ar fi avut Iisus despre toate atrocitatile care au fost comise in numele sau, cum ar fi inchizitia si cruciadele?

10 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Inclin sa cred ca si acestia sunt în categoria carora la judecata de apoi le va spune/Niciodata nu v=am cunoscut, deparatati/va de Mine toti care lucrati faradelege!( Matei 7. 23

| Werrich a răspuns:

Dar ce părere avea Profetul Mahomed despre ISIS și alte organizații teroriste?

| CIaudiu a răspuns (pentru Werrich):

≈))) analfabetul ala care cica le-a scris cartea indoctrinatilor musulmani n-ar avea nicio legatura cu terorismul. Gruparile alea au o religie si o ideologie proprie pe care o asimileaza acelui analfabet.

| Werrich a răspuns (pentru CIaudiu):

Mahommed le-a spus musulmanilor sa protejeze crestinii pana la sfarsitul zilelor: https://craigconsidinetcd.com/......hristians/

| ania a răspuns (pentru Werrich):

Mahomed a dictat Coranul Iar acolo scrie- " omorati- i pe idolatrii oriunde ii aflati"In haditul 1:24 Mahomed afirma- Alah mi-a poruncit sa lupt impotriva oamenilor pana ce vor marturisi cu totii ca nimeni altul decat Alah nu merita inchinare si ca Mahomed este apostolul lui, pana ce vor rosti rugaciunile desavarsit...numai atunci isi vor salva VIATA si bunurile.
In haditul 1: 25 soune ca cel mai maret lucru pe care un musulman il poate face pe langa credinta sa, este sa se implice in jihad.

| LupusDei1993 a răspuns:

Isus e mort de mult timp deci nu mai poate avea nicio reactie de vreo importanta.

| Cretinul112 a răspuns (pentru LupusDei1993):

Omule,raspumde i la intrebare. E la mintea cocosului ca e mort.

| LupusDei1993 a răspuns (pentru Cretinul112):

Daca omul e mort, ce parere ai vrea sa aiba? Probabil una buna deoarece el nu venise sa aduca pace.

| Cretinul112 a răspuns (pentru LupusDei1993):

Dacă ar fi viu. Asta a fost întrebarea lui. Tu efectiv dai răspunsuri extrem de eronate. Zici ca ești un bot, zău asa.

| Florazul15 explică (pentru LupusDei1993):

Oricum omul se contraziccea. Stiu si eu veesetul in care zisese ca nu vine sa aduca pace, in schimb vorbea de iertare, deci e o contradictie