| anonim_4396 a întrebat:

Ce religie au acele persoane care poarta uneori niste palarii mari in forma de con, de culoare neagra?

11 răspunsuri:
| milan9 a răspuns:

K.K.K.

| mODIN a răspuns (pentru milan9):

Aia au palarii albe si nu e o religie.

| EnciclopediaProstiei a răspuns (pentru mODIN):

Si nici macar nu-s palarii, sunt mai mult niste masti laughing

| CorneliaBunescu a răspuns (pentru milan9):

Nu.Nu astea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred ca era uniforma pentru flagelari, alba sau neagra dupa ordin
http://www.foliosociety.com/......922000.jpg
http://www.nga.gov/exhibitions/2004/terborch/images/fullscreen/195-004.jpg
se mai face asta in Spania la sarbatori dar numai ca parada
ma bucur c-am regasit-o pe prima: d

| EnciclopediaProstiei a răspuns:

Ce palarii conice, printesa, dintr-alea gen vrajitoare, amish (cu toate ca un sunt conice), chinezesti...de care. o poza ceva?

| CorneliaBunescu a răspuns (pentru EnciclopediaProstiei):

Sunt asemanatoare cu cele de vrajitoare.

| GaBRiElleuu a răspuns:

"Evreii ultraortodocsi" poarta palarii negre... dar din cate am vazut nu in forma de con!