| anonim_4396 a întrebat:

Ce religii credeti ca vor prinde sfarsitul lumii?

Răspuns Câştigător
| milan9 a răspuns:

Mântuitorul Hristos a profeţit că Biserica Sa (deşi se vede că este persecutată sistematic pe toate planurile - mass-media, organizaţii oculte, măsuri anticreştine, intoleranţă în anumite state, prozelitism sectant, propagarea desacralizării, a viciilor, a păcatului în general) va rămâne până la "sfârşitul veacurilor".
Nu S-a referit Mântuitorul la procentul pe care îl va avea, dar cert este că de-ar fi numai şi un singur credincios, învăţăturile Bisericii Sale vor sunt profeţite a rezista până la sfârşit...

17 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Nici una,
din cele care acum,
au muți adepți.

| sublime89 a răspuns:

Oricare ar fi alea, tot gresite ar fi.

| ErrorFound a răspuns:

Nu exista sfarsitul lumii.
Sfarsitul umanitatii probabil.
Poate ca toate fiindca atunci cand se va intampla toate oitele se vor ruga la orice zeu disponibil pentru a-i cruta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Toate

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Paaaaiii de ce sa-l prinda? fuge cumva? cand va veni, ca sfarsitul vine, nu fuge, va gasi toate religiile acilisea.in general toti se vor inchina antihartului si icoanei fiarei ce vor capata asta precum si pecetluirea tuturor cu semnul pe mana ori pe frunte falsificand venirea mantuitorului.va reusi fiindca se lucreaza de mult la asta.numa pentru implementarea cipului biometric s-a studiat trei ani de zile.sa stii ca sant destepti.nu se grabesc.omul nu are atata timp.dar ORGANIZATIA are.si in ea intra doar urmasii celor ce au infiintat-o.

| BlackSulphur a răspuns:

Sfarsitul lumii...
De ce sunteti asa de pesimisti?

| svartirhimnar a răspuns:

Toţi prindem sfârşitul lumii, nu numai o religie. Sfârşitul e pentru toţi, nu e nicio selecţie.

Răspuns utilizator avertizat
| Calininio a răspuns:

Cu siguranta una dintre ele il va provoca, ramane sa vedem care.

| DanielCotabita a răspuns:

Nishcare. Sfarsitul lumii e cand o exploda Soarele, si pana atunci ni-e bulibushim ca specie.

| Georgianaaa909 a răspuns:

Pai toate religiile, toate neamurile, pana si mortii vor inviia pentru a prinde sfarsitul si judecata finala. sad Iar oamenii rai vor trece in iad 3happy, iar cei buni in paradis(RAI)