| Miihaa a întrebat:

Ce stiti despre parintele Arsenie Boca? Ce parere aveti?

3 răspunsuri:
| DarkOrbitMoon a răspuns:

Stiu doar ca-i un sfant din Romania si cam atat. Dar fata lui nu-mi inspira incredere, pare pedofil.E genul ala de om care insista sa-ti dupa copilul la scoala, atent si grijuliu, imbracat in haine modeste, iar la sfarsit ii da o palma la posterior copilului doar pentru a-i atinge bucile. Acel om care-ti ofera incredere ca apoi sa te trezesti intr-un beci, legat la maini si dezbracat, eventual batut sadic. Ca doar n-ai banui niciodata un parinte, de la o manastire facatoare de minuni pus pe astfel de fapte neortodoxe.
Something like that:
http://i.imgur.com/ZB3LFHS.jpg

| Aiwendil a răspuns:

Stiu ca a facut multe minuni de-a lungul vietii sale.
Lumea toata e innebunita dupa acesta. Am aflat despre el mai recent.Cam acum 2-3 ani.
Pe mine nu prea m-a impresionat caracterul acestuia, nu minunile. E prea dur pentru gustul meu. Si eu sunt o persoana prea sensibila.

| Krsdt a răspuns:

Arsenie Boca a fost unul dintre cei care ar fi putut salva tara asta de dezastrul actual, daca i-ar fi fost luate in seama parerile. Eu nu sunt crestin sau musulman, nici hindus sau ateu. Cred insa ca Arsenie a fost "scos din schema" pentru viziunea lui asupra acestei tari si a lumii intregi.
Lumea ar fi aratat altfel...