| AvalohAlyn a întrebat:

Ce parere aveti despre Parintele Arsenie Boca?

Răspuns Câştigător
| Iliotropion a răspuns:

Un om de mare caracter, ferm in hotararile luate, dar care nu a fost inteles tot timpul.
Nu are nicio vina pentru unele exagerari populare, s-a luptat tot timpul sa invete poporul si marturie stau notele de subsol din Cararea Imparatiei in care sunt cuprinse opere stiintifice din literatura romaneasca si franceza dar si faptul ca la Sambata raspundea fiecaruia dupa gradul de cultura avut.
Parintele nu ar fi incurajat confuzia sau exagerarile dovada ca trimitea oamenii la preotii din satul lor nu tinea sa fie cautat.

3 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Foarte bună.Am citit nişte articole dintr-o+o carte despre avort, scrise de el, pe care mi+a dat-o o preitenă catolică.Am fost impresionată, mi s+a părut un om foarte credincios.

Răspuns utilizator avertizat
| alexandrualind a răspuns:

Prevedea viitorul.Am o parere buna.