| Paranormal12 a întrebat:

Ce sunt darul lacrimilor si botezul lacrimilor? Ce se intampla daca le ai si de ce este bine/rau sa le ai?

10 răspunsuri:
| costis a răspuns:

La varsta ta nu sunt importante ca dar, ca le poti pierde. Sunt importante pentru ca sunt asociate cu smerenia si pocainta, si astea trebuie sa le tinem cat ne tine puterea.

| danay72 a răspuns:

In Biblie nu scrie despre asa ceva.

| anonimg a răspuns:

Nu exista un dar sau un botez in privinta aceasta. Este si normal ca omul sa planga -fie de emotie, de bucurie sau tristete char si in rugaciune; bine, nu se intampla mereu lucrul acesta. Studiul Bibliei ne va aduce echilibrul. Suntem intr-adevar oameni, dar nu trebuie sa ne lasam stapaniti /condusi de emotii, deoarece ecestea ne vor distruge sanatatea emotionala.

| Mădă0611 a răspuns:

Dupa baubau (jorpalul) te iei? Aolo! laughing Stiu ca voi, teistii, luati doar ce va convine, de asta inca sunteti teisti, dar fii sincer cu tine, nu cumva plangi din frica?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mădă0611):

Eu as sugera ca plange din cauza ca se autoinvinovateste.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Darul de a plange la rugaciune si e bine; mai multe informatii pe crestinortodox.ro

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Nu,deci e incredibil cum te lasi tu prostit de jorpalul. Ai pus repede botul la chestia cu botezul. Vrajeala ma, termina cu rugatul si cu plansul ca sunt lucruri mai bune de facut in timpul ala.

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru anonim_4396):

Videoclipul tau e gandit tare misto. Vocile si replicile alese bine, gandite sa manipuleze.Asa se face de fapt religia, cu manipulare si teama. Teama ca un baubau pe care nimeni nu l-a vazut o sa te trimita in iad.Loc despre care, de asemenea, nimeni nu are ceva dovezi palpabile!

| anonim_4396 a răspuns (pentru FABULOSUL6000):

Https://www.google.ro/......ps?/search