| anonim_4396 a întrebat:

Ce vrea sa zică în biblie ca Morții vor Învia ? Stau și ma gândesc "îngrozit" ca s-ar umple pământul de schelete

19 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Sti care e starea opusa la ceea ce te gindesti tu "ingrozit"? Vei fi uimit, placut surprins, daca vei prinde acea zi si vei fi OK fata de Dumnezeu, vazind acei morit inviati. Biblia spune ca noile corpuri ale celor morti nu vor mai fi supuse putrezirii, deci nu vei avea dea- face cu niste schelete, sau putreziciuni ca in filmele de groaza, ci cu ceea ce ai vazut mai frumos poate din rasa umana, caci fiecare om mort va primi un trup care va fi fara cusur, perfect.

| Holocaust a răspuns:

Zombie Apocalypse bitchez!

| GodBlessYou a răspuns:

Eu inteleg de aici ca raiul nu exista... dar ca de obicei gresesc, trebuie sa citesc cu sufletul curat ca sa inteleg aceste citate...

| ateu123 a răspuns:

Aurelian0709 nu va invia nimeni traiesti viata din plin http://liber-cugetatorii.blogspot.com/
asculta http://www.youtube.com/watch?v=tlfe0G3Xd4g

| alabalaportocala2011 a răspuns:

Nu vor fi schelete, în nici un caz, ci vor capătă trupuri acolo, în Ceruri.
Unde se află fizic amplasate Cerurile, nu am habar, dar poate te va lămurii mai bine decât mine, cetățeanul ateu Dan Ilie Ciobotea, sau cunoscut și cu numele IPS Daniel http://ro.wikipedia.org/wiki/Patriarhul_Daniel

| NeimaginabilA a răspuns:

I-ti spun eu, Zombies!

| beaa a răspuns:

Adica o sa se trezeasca deoarece in Biblie moartea este asemanata cu un somn profund.

| dannyella15 a răspuns:

Pamantul intreg e acoperit de schelete.Tu insuti esti un schelet, acoperit de piele etc etc. Si in pasajul respectiv se face referire la Invierea de Apoi. Hai sa facem misto, daca asa e in trend: om trai si-om vedea.

| Gorath a răspuns:

Biblia,în general, aberează.Aşa face şi de data asta.

Răspuns utilizator avertizat
| TabooR a răspuns:

Parca ma vad ca fur rolul celor din The Walking Dead

http://www.youtube.com/watch?v=R1v0uFms68U

| aliceinchains a răspuns (pentru TabooR):

Off-topic: Walking Dead e cumva serial? Că știu că era ceva de genu.șî cum îi? thinking Thx.

| TabooR a răspuns (pentru aliceinchains):

Dap e serial... e super misto

| Coriine a răspuns:

Inteligenta intrebarerolling on the floor)))))))

| DAVID_6313 a răspuns:

Este o metafora care simbolizează cu totul altceva, mai degrabă legat de alchimie.

| SergiuPhPsV a răspuns:

Pai o sa invie toti si o sa arate fix ca si cum ar fi fost in trupul lor oke asta va si cand e sfarsitul lumii :S:S:S

| norskline a răspuns:

Mortii vor invia cu tot trupul nu doar cu scheletul. Dumnezeu vrea sa ne rasplateasca integral astfel ca, se vor realcatui integral toate moleculele si tendoanele noastre, intr-o clipita, aceleasi pe care le-am avut si asa vom merge in vesnicia aleasa de noi care va fi si rasplata dumnezeiasca. In fapt, in trup am facut faptele cu el trebuie sa mergem in rasplata vesnica a dumnezeirii. Iar omul, este persoana integrala numai cu dihotomia trup si suflet. Detalii: http://norskline.wordpress.com/

| teo32 a răspuns:

Pai poate ca vrea sa spuna ca morti vor invia adica poate ca atunci cand mori te inasti din nou dar nu mai sti ce sa petrecut in viata anterioara big grin

| ZexMcBogdan a răspuns:

Este o mertafora pentru Nu va bateti joc zicand aiureli gen "Zombies".etc
Se refera ca desi trupuriile noastre vor fii macinate, "cenusa" si sufletele vor fuziona (se vor uni)si cu totii vom participa la Judecata de Apoi: