| Aflorin a întrebat:

Ce ziceti de teoria mea care spune ca a doua venire a lui Hristos va fi in secolul al 33-lea deoarece si IIsus a murit tot la 33 ani.Ce ziceti

31 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Ce vârstă ai?

Oricum nu ești familiarizat cu raționamentele logice!

Citește evanghelia după Ioan!

http://www.ebible.ro/biblia/romana/cornilescu/ioan/1/

Ioan 1
1. La inceput era Cuvantul, si Cuvantul era cu Dumnezeu, si Cuvantul era Dumnezeu.
2. El era la inceput cu Dumnezeu.
3. Toate lucrurile au fost facute prin El; si nimic din ce a fost facut, n-a fost facut fara El.
4. In El era viata, si viata era lumina oamenilor.
5. Lumina lumineaza in intuneric, si intunericul n-a biruit-o.
6. A venit un om trimis de Dumnezeu: numele lui era Ioan.
7. El a venit ca martor, ca sa marturiseasca despre Lumina, pentru ca toti sa creada prin el.
8. Nu era el Lumina, ci el a venit ca sa marturiseasca despre Lumina.
9. Lumina aceasta era adevarata Lumina, care lumineaza pe orice om, venind in lume.

Deci Iisus era de la început Dumnezeu!

Fiind Dumnezeu, de la început, era ne muritor,/ era nemuritor / era în afara morții,/ nu putea să moară / deci nu putea să moară.

Ai produs un raționament incorect!

Popii, care nu au nici o treabă cu gândirea logică, latră de Paște că „ Iisus a înviat din morți, cu moartea pre moarte călcând"!

Nu a înviat din morți, pentru simplul fapt, că nu avea cum să moară, fiind nemuritor! / fiind în afara morții.

| Dumnezău a răspuns:

Fugi repede la Lovendal!

| aliceinchains a răspuns:

Zic că ar trebui să te axezi mai mult pe gramatică decât pe teorii ale conspiraţiei absolut ridicole. Şi nu, n-o să vină nimeni.

| anonim4565 a răspuns:

Parere proasta!

| Polaris a răspuns:

E logic.

| Minks a răspuns:

Parerea mea e ca ar trebui sa te tratezi cat nu e prea tarziu.

| IMC90 a răspuns:

Dumnezeu despre Iisus:
"Aş vrea să am şi eu pe cineva care să-mi aducă o cană de apă la bătrâneţe, eventual să-mi facă şi-un nepot. Pe Ăla mare nu mă pot baza, n-aţi văzut, l-am lăsat câţiva ani pe pămân şi El, în loc să-şi facă un rost, s-a apucat să umble brambura prin ţară, ca ultimul hipster, cu 12 indivizi, mare parte dintre ei destul de bulangii. Poftim prietenii Lui, Toma nu-l credea, Petru s-a făcut rapid că nu-l cunoaşte când a intrat în căcat, iar despre Iuda de să mai vorbim", a comentat zeitatea.

| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns:

Nu poti stii.Sincer.

| Dandanache a răspuns:

Esti ditamai profetu', poti sa iti faci secta si lacas de cult. O sa ai si adepti, uite-o pe Aleeexutza cum se inghesuie la binecuvantare.

| 4b a răspuns:

E teoria ta...si eu am multe teorii care-s far away de realitatewinking

| RAY a răspuns:

Ce pacat ca vom muri pana atunci, isus =horus nu va veni in veci pentru ca nu exista

| Mădă0611 a răspuns:

Logic! Faza e ca n-o sa mai gaseasca pic de om. laughing

| DyNo a răspuns:

Cat ti-a luat sa o "deduci"?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa vezi ce geniu avem ca a aflat acest lucru.laughing O teorie mai tampita nu ai gasit.rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, că un Dumnezeu atotputernic și-ar potrivi ceasul după Realitatea noastră efemeră ca Vântu, cum face bunica.

Răspuns utilizator avertizat
| CryChristiAN a răspuns:

''Nimeni nu stie de ziua aceea, nici Fiul Omului si nici chiar ingerii din ceruri, ci numai Dumnezeu Tatal.''

| nsalion a răspuns (pentru CryChristiAN):

Nu are rost sa mai raspund anonim20122 mi-a citit raspunsu din mintehappy asa ca teoria ai pastreazo pentru tine pentru ca exact cum a s-a mai spus si se spune: Nimeni nu stie de ziua aceea, nici Fiul Omului si nici chiar ingerii din ceruri, numai Dumnezeu Tatal stie. Asa ca mai citeste din biblie putin inainte de apocalipsa si apocalipsa sa vezi si tu daca te curioziteaza religia venirea lui Iisus si sfarsitu lumi.

| rocco09 a răspuns:

Eu spun doar ca ai imaginatie, ca e putina asta e alta treaba! Daca as zice ca a doua venire e in sec 30 ca atunci s-a botezat Iisus, ce zici? Ce treaba are cat a stat Iisus pe pamant, sau cand s-a botezat, sau in ce an s-a nascut etc, cu a doua venire? Dar oricum pare cam idioata "teoria"! Mai incearca!

| TrentonChase a răspuns:

Aaa, asta-i ca aia cu sfarsitul plantei in 2012, nu?

| rocco09 a răspuns (pentru TrentonChase):

Ce treaba are crestinismul cu sfarsitul planetei in 2012, daca deschideai vreo carte in domeniu inainte de a scrie ai fi stiut ca e vorba de o estimare data de interpretarea calendarului mayas! Dar oricum pentru tine e totuna!

| TrentonChase a răspuns (pentru rocco09):

Omule, habar nu ai ce inseamna ironia!

| TrentonChase a răspuns (pentru rocco09):

Prin ce am spus acolo, am dat un exemplu la fel de "realizabil" ca intrebarea...da cu cine sa vorbesti? Cu niste torturati pe creier?

| rocco09 a răspuns (pentru TrentonChase):

Stii tu ce e realizabil si ce nu!

| TrentonChase a răspuns (pentru rocco09):

Tu nu cumva ai rugaciuni de facut?

| rocco09 a răspuns (pentru TrentonChase):

Chiar ma gandeam ca am facut cam putine in ultima vreme! Dar stii ce pana termin poti sa urci inapoi in copac sa mai mananci vreo doua banane, sa te mai scobesti in ..asa..si sa iti mai vizitezi rudele, sper ca nu iti e rusine cu ele! Se pare ca degeaba ai coborat!

| TrentonChase a răspuns (pentru rocco09):

Mai bine as sta cu "rudele" alea decat pe langa oameni ca tine, am mai multe de invatat de la ele decat de la un bigot frustrat ca tine.

| rocco09 a răspuns (pentru TrentonChase):

Ai de invatat sa stii, mi-am dat seama de aia am zis!

| AnonymousV a răspuns:

Adventistule! XD

| uguugu a răspuns:

Mai sincer nimeni nu stie cand va veni sfarsitul lumii putem doar sa presupunem, insa nu sa fim siguri. Uneori cand vad cate dezastre naturale au loc ma cam gandesc ca acest sfarsit nu e chiar atat de departe la sute de ani departare. De obicei inaintea apocalipsei lumea se cam destrama plus anomalii gen o pisica a nascut 2 serpi sau chestii din astea inexplicabile...cat despre stirea aia cum ca pe 21 dec 2012 va fi apocalipsa nu prea o cred desi daca ar fi ca toti sa fim onesti avem asa un sentiment ciudat legat de ziua aia, unul care zice: "si daca totusi se va intampla?" Deci ramane sa vedem

| Aleeexutza a răspuns:

Ai o gandire foarte buna.