| anonim_4396 a întrebat:

Cei porcaria asta cica sa dovedesc ca nu exista dumnezeu? asta inseamna ca totul este real ca nu putem dovedi ca nu exista ce argument tare imi dovediti dragi crestini de ce afrodita nu exista? aveti vreo dovada ca nu exista?

22 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Nici creierul nu se vede, si totusi gandesti.Mai mult sau mai putin.

| GodBlessYou a răspuns (pentru EmaS):

Cum nu se vede creierul, e cumva invizibil? straight face

| EmaS a răspuns (pentru GodBlessYou):

Daca nu il vad eu, nu te cred.Asa este si cu Dumnezeu.

| anonim_4396 explică (pentru EmaS):

Deci afrodita e reala?

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu,bineinteles.

| anonim_4396 explică (pentru EmaS):

Parca scriai ca totul ce nu se vede e real?

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Ti-am mai scris cine a fost Afrodita.

| anonim_4396 explică (pentru EmaS):

De ce e mai real dumnezeu decat ea?

Răspuns utilizator avertizat
| ZvT a răspuns:

Să vezi replica unui cretin la ce ai zis tu. Curentul nu îl vezi dar totuşi există.

Răspuns utilizator avertizat
| EmaS a răspuns (pentru lolosaurus):

Tocmai, daca tu nu simti puterea lui Dumnezeu, nu inseamna ca ea nu exista.,, Si voi veti primi o putere, cand Duhul Sfant se va pogori peste voi.,,

Răspuns utilizator avertizat
| Anonymus314 a răspuns:

Daca exista afrodita exista automat si zeus, si deoarece nu sunt inca trasnit cu un fulger in cap => ca nu exista.

regis
| regis a răspuns:

Ce-i porcaria asta sa astepti ca utilizatorii de pe un site, in mare parte copii, dar si retardati, fanatici si dobitoci de toate felurile pot demonstra ca Dumnezeu exista sau ca nu exista? Au incercat deja altii, cu mai multa expertiza si dotati cu mai multa inteligenta si nu au ajuns la un rezultat universal acceptat, cum sa te astepti sa gasesti un asemenea raspuns pe TPU?

| Dreamer a răspuns:

Exista si Afrodita...acum vreo 2-3 ani lucra la Dan Negru in emisiune pe Antena 1.

| anonim_4396 explică (pentru Dreamer):

Deci afrodita e erala

| sorinL1 a răspuns:

Ba da nu va plictisiti sa puneti mereu aceleasi intrebari?

| har a răspuns:

Afrodita era o legenda inventata de popoarele vechi ale pamantului inainte ca ei sa stie de Dumnezeu si iti pot spune ca exista si chiar a fost vazut acum milioane de ani facand minunile sale altfel de ce crezi ca oameni cred in Dumnezeui ci nu in zei? Desigur ca nu Dumnezeu a fost vazut ci Iisus(de exemplu:minunea din Canagalilei)

| Ovidiutz a răspuns:

Dar tu ai vreo dovada ca exista? si eu sunt ateu app.

| anonim_4396 explică (pentru Ovidiutz):

Si eu sunt ateu

| Ovidiutz a răspuns (pentru anonim_4396):

Pff...scuze nu mi-am dat seama...de obicei intrebarile pe tema religioasa care sustin existenta (inexistentã) a lui D-zeu nu le citesc pana la sfarsit laughing. Vreau doar sa vad injuraturi date de "crestini" pentru ca ma amuza teribil.Nu stiu sigur daca ai observat dar intr-o discutie cu un ateu si 2 crestini, crestinii injura ateul de-l spurca rolling on the floor (stiu din propria-mi experienta) pana la urma pentru crestinii care se revolteaza cand aud oamenii ca nu cred in "GOD" religia este doar sa nu se omoare intre ei sau sa omoare ateii, pentru ca sigur ar face-o!