| anonim_4396 a întrebat:

Dc ziceti toti ca sunteti crestini dar nu faceti nimic pentru a dovedi? deci voi chiar credeti in Dumnezeu si daca credeti ce ati facut casa dovediti asta big grin?

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu trebuie sa faci ceva ca sa arati ca tu crezi in Dumnezeu. Adica, degeaba te duci la biserica se te închini la toate icoanele, si dupa înjuri de rupi pământul. E de ajuns doar sa crezi. Nu trebuie sa si demonstrezi asta.

| aabaaab3278 a răspuns:

1 punct pentru limba romana, 0 pentru tine

| mirea25 a răspuns:

Mulți oameni se numesc creștini dar de fapt nu sunt. Să fii creștin nu înseamnă să te duci la biserică Duminică și luni în cluburi. Un creștin face voia lui Dumnezeu(evident ca noi nu facem în totalitate asta pentru ca așa este firea pamanteasca și fiecare om face păcate dar cei care sunt creștini încearcă să nu mai facă asta). Primul pas pentru a te numi creștin este să crezi ca Isus a murit pe cruce și pentru tine. Al doilea pas este să citești Biblia și să faci ce spune acolo(pentru ca ea este purul adevăr). Al treilea este să ai dragoste și iertare. Este greu pentru un om să fie creștin în totalitate. Dacă ești creștin trebuie să îți iubești și dușmanii (adică să nu le dorești răul și să te rogi ca Dumnezeu să le dea mai multă înțelepciune și să le schimbe inima). Eu nu mă pot numii creștin în totalitate, pentru ca și eu am greșelile mele dar ceea ce mă face diferit este ca știu Adevărul și că fac fot ce îmi să în puteri să fac voia lui Dumnezeu.

| Amegadaisuki a răspuns (pentru mirea25):

Like Daaa ai dreptate big grin