| ForJesus a întrebat:

Cel mai groaznic gând este Despărțirea,dar nu despărțirea de o fata sau mama,nevasta sora frate,prieten,munca, avere, ci Despărțirea de Dumnezeu.Acum sunteți despărțiți de Dumnezeu,pentru ca nu este un voi dragoste de Dumnezeu si nu vreți sa ma pocăiți,dar aveți impresia ca Dumnezeu după moarte va va duce în Raiul Lui când aici voi ați vrut cu tărie sa fiți despărțiți de EL,când aici voi știați ca trebuie sa va pocăiți si ați trăit în pofte și păcate, când știați ca Dumnezeu a dat pe singurul Lui Fiu pentru voi, dar ați ales plăcerile de-o clipa ale acestei lumi.

Ce ar trebui sa facă Dumnezeu pentru tine omule mai mult decât a făcut ca sa te stimuleze?

Matei 25:41 Apoi va zice celor de la stânga Lui: „Duceţi-vă de la Mine, blestemaților, în focul cel veșnic care a fost pregătit diavolului şi îngerilor lui!
Umblați tatuați,credeți ca sunteți mai interesanți,aveți femei îmbrăcate sumar(scuzati-ma dezbrăcate) si va întrebați de ce ma înșală,va da-ti in mașini smechere credeți ca sunteți cineva,aveți planuri parca ați trai veșnic și nu va gândiți ca intr-o clipa Dumnezeu va cere sufletul si de abia cand va apuca citostaticele sau canceru sau necazu urlați către Dumnezeu,dar nici atunci nu urlați pentru pocăință,ci la EL ca de ce vi se întâmplă vouă asta.
Ohoo,dar voi care va credeți creștini,cică sunteți pocăiți,dar doar filozofic si nu practic fățarnici ce sunteți, credeți ca nu știe nimeni cat bârfiți sau cârtiți intre voi sau ca sunteți nemulțumiți? Din pricina voastră, oameni cu inima împărțită este vorbita de rău calea lui Dumnezeu si multi nu se pocăiesc ca cad la voi nu pe HRISTOS DOMNUL ci fățarnici. 2 cor 11:15 Nu este mare lucru, dar, dacă şi slujitorii lui se prefac în slujitori ai neprihănirii. Sfârșitul lor va fi după faptele lor.
Nu,nu eu sunt judecătorul vostru,nu,nu eu, eu doar va spun Cuvântul lui Dumnezeu, acesta este judecătorul.
Evrei 10:12-13 El, dimpotrivă, după ce a adus o singură jertfă pentru păcate, S-a așezat pentru totdeauna la dreapta lui Dumnezeu şi așteaptă de acum ca vrăjmașii Lui să-I fie făcuţi așternut al picioarelor Lui.
2Cor5:10 Căci toţi trebuie să ne înfățișăm înaintea scaunului de judecată al lui Hristos, pentru ca fiecare să-şi primească răsplata după binele sau răul pe care-l va fi făcut când trăia în trup.
Apoc 22:12 Iată, Eu vin curând; şi răsplata Mea este cu Mine, ca să dau fiecăruia după fapta lui.

Răspuns Câştigător
| Inferno a răspuns:

Cu 4bb4?

44 răspunsuri:
| 4b a răspuns:

Eu nu inteleg de ce saracia mea ai dat funda aia ca n-are nici o legatura cu subiecul tau?! n-am nimic cu Inferno, da ma rog, sa revin la subiect: e dureros sa simti o astfel de despartiresad uneori, ti se pare greu sa-L intelegi, insa cine-L cauta cu adevarat, Il va gasihappy

| RAY a răspuns:

Ce pacat acum mi-am dat seama ca m-am despartit de un barbos, l-am tras de barba la despartire

| EmaS a răspuns (pentru RAY):

Nici nu stii ce grozavie va fi atunci cand vei fi despartit pentru eternitate de Dumnezeu!

| RAY a răspuns (pentru EmaS):

Ce pacat ca nu exista, ai fi fericita sa stii ca ard pe vecie

| EmaS a răspuns (pentru RAY):

As fi fericita sa fi si tu salvat! Si toti utilizatorii TPU!

| RAY a răspuns (pentru EmaS):

Nu am nevoie de salvari fictive gen divine,dumnezeu nu exista este imposibil sa existe dumnezeu sunt convins de asta,esti multumita acum,nu exista dumnezeu, nu exista dumnezeu, nu exista dumnezeu, nu exista dumnezeu, nu exista dumnezeu, nu exista dumnezeu

| RAY a răspuns (pentru EmaS):

Isi dau fundita daca ghicesti cu care fata de pe TPU mam vazut real?

| EmaS a răspuns (pentru RAY):

Cu Bubulina?!

| RAY a răspuns (pentru EmaS):

Cine e aia? eu vb serios

| ForJesus explică (pentru RAY):

Dumnezeu nu dorește moartea păcătosului, de ce? pentru ca El ne-a creat!
Dumnezeu urăște păcatul, nu păcătosul!
Dumnezeu exista indiferent ca ne place sau nu și toți suntem datori cu o moarte!
Întrebarea este ce vom face atunci?

| EmaS a răspuns (pentru EmaS):

Este o utilizatoare TPU foarte simpatica.Zi-mi tu cu cine.Cu Maui?

| RAY a răspuns (pentru ForJesus):

Eu însă vă spun vouă: Nu vă împotriviţi celui rău; iar cui te loveşte peste obrazul drept, întoarce-i şi pe celălalt.
Celui care cere de la tine, dă-i; şi de la cel ce voieşte să se împrumute de la tine, nu întoarce faţa ta.
Aţi auzit că s-a zis: "Să iubeşti pe aproapele tău şi să urăşti pe vrăjmaşul tău".

| RAY a răspuns (pentru EmaS):

Isi dau niste indici e advenistista, e amuzanta

| RAY a răspuns (pentru ForJesus):

Eu isi cer sa ma iubesti asa de mult incat sasi intorci obrazul poti?

| EmaS a răspuns (pentru RAY):

ºĄhavaº

| RAY a răspuns (pentru EmaS):

Amuzanta,ahava e amuzanta? are nikul compus din cifre si litere

| EmaS a răspuns (pentru RAY):

Nu stiu.Alrc 24? Stiu 4 bb4.

| RAY a răspuns (pentru EmaS):

Fata ema, nu baiat tu crezi ca sunt gay

| ForJesus explică (pentru RAY):

Bineînțeles ca pot, nu prea înțeleg cu ce te ajuta asta dar, răspunsul meu este Da pot totul în Hristos care ma întărește!
Știu ca ești din Timișoara și eu sunt!

| RAY a răspuns (pentru ForJesus):

Bine

| RAY a răspuns (pentru ForJesus):

Dai funda lui inferno pls

| RAY a răspuns (pentru EmaS):

4 bb4

| ForJesus explică (pentru RAY):

Oki!

| RAY a răspuns (pentru ForJesus):

Multumesc,esti penticostal/a?

| Inferno a răspuns (pentru EmaS):

Maui este din constanta, ray din timisoara.

| ForJesus explică (pentru RAY):

Cu placere! happy
Sunt creștin după Biblie(Evanghelie) îl am pe Hristos în inima și îmi este de ajuns!
Biblia nu cere o religie ci o relație cu Hristos!
E tot ce contează!

| RAY a răspuns (pentru EmaS):

Cu ea am fost in biserica doar tiam spus

| EmaS a răspuns (pentru RAY):

Ma bucur!

| RAY a răspuns (pentru EmaS):

Cica mau cautat aia la sfarsit

| RAY a răspuns (pentru EmaS):

Sigur se va supara ca am spus ca mam vazut cu ea, tu ce parere ai de ea?

| EmaS a răspuns (pentru RAY):

Au vrut sa te prinda si sa te boteze! laughing

| EmaS a răspuns (pentru RAY):

Buna.

| RAY a răspuns (pentru EmaS):

La ei acolo unde te botezi e diferit locul e in jos, da au vrut sa-mi faca baie bine era si cald afara, daca imi facea baie cu ea vream dar nu singur

| RAY a răspuns (pentru EmaS):

Si eu, e fata de treaba, poti vb cu ea, ca s-a suparat pe mine, nu de aia dar e musculoasa

| 4b a răspuns (pentru EmaS):

Ema, te rog, nu mai vorbiti despre mine...multumesc

| EmaS a răspuns (pentru 4b):

Sper ca ai observat ca nu am continuat discutia!

| Esperança a răspuns (pentru EmaS):

Ema, eu nu sunt adventistă şi niciodată nu m-aş întâlni cu un ateu!

| EmaS a răspuns (pentru Esperança):

Sunt sigura! Spunea ca a mers cu ea la biserica.

| Esperança a răspuns (pentru EmaS):

Nu vreau să se înţeleagă greşit, nu am nimic cu ei, doar că nu aş putea să mă înţeleg cu o persoană care nu vrea să îl descopere pe Dumnezeu şi orice i-ai spune bagă tot felul de scuze şi motive, iar atunci nu are rost să am prieteni atei.

"Nu va inselati: Tovarasiile rele strica obiceiurile bune!" (ICorinteni 15:33)

| EmaS a răspuns (pentru Esperança):

Ai dreptate. Daca vrei sa ai o casnicie fericita, armonie, pace si fericire trebuie sa aveti amandoi aceleasi prioritati, aceleasi convingeri.

| 4b a răspuns (pentru Esperança):

Vezi tu, unii se mai intalnesc, si...tot ei sunt injositi...dar asta-i viatahappy

| Esperança a răspuns (pentru 4b):

Draga mea 4bb4 din câte am înţeles ţi-a lăsat un gust amar această întâlnire, nu ştiu de ce ai făcut asta dar ai grijă pe viitor cu cine te vezi.
Caută-ţi prieteni şi mai ales partener de viaţă credincios în adevăratul sens al cuvântului.

"1 Ferice de omul care nu se duce la sfatul celor rai, nu se opreşte pe calea celor păcătoşi, şi nu se aseaza pe scaunul celor batjocoritori!
2 Ci îşi găseşte plăcerea în Legea Domnului, şi zi şi noapte cugetă la Legea Lui!"
Be bless! :*

| Inferno a răspuns (pentru RAY):

Cu 4bb4?