| somios a întrebat:

Stiati ca "mama" criminala din Brasov cea care si-a transat bebelusul era pocaita din tribul penticostalilor?
Stiati ca pocaitii din acest "trib"/secta/cult isi pregatesc copii pentru moarte inca din frageda pruncie, pentru ca moartea pentru ei este momentul culminant al vietii, adica clipa cand ai "fericirea" sa te intalnesti cu Dumnezeu!
Stiati ca sunt "triburi" de pocaiti care plang atunci cand se naste un copil si sarbatoresc bucurosi moartea unui om?

40 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Tu iti dai seama ca daca pocainta ar instiga la crima aceasta nu ar mai fi acceptata de lege? Cum puteti voi sa ganditi ca o mama in deplinatatea facultatilor mintale ar fi in stare sa faca o asemenea fapta abominabila?
Este o exceptie, un caz izolat.Biblia interzice astfel de fapte.,, Dar, cât despre fricoşi, necredincioşi, scârboşi, ucigaşi, curvari, vrăjitori, închinătorii la idoli şi toţi mincinoşii, partea lor este în iazul care arde cu foc şi cu pucioasă, adică moartea a doua."
1Cor 6.9-10; Gal 5. 19Fiecare trebuie sa plateasca pentru faptele pe care le face.Ca cetatean al acestei tari va trebui sa suporte pedeapsa legala, iar inaintea lui Dumnezeu va suporta consecintele divine. Evident ca aceasta fapta nu este din pricina convingerilor ei religioase, ci cu siguranta ca este vorba de o boala psihica. este suficient sa vezi stirile de la ora 17 ca sa vezi cate nenorociri asemanatoare se intampla.Acest lucru nu inseamna ca toti ortodocsii sau ateii fac gesturi asemanatoare.In randul penticostalilor asemea gesturi se intampla extrem de rar.Pentru ca Dumnezeu ne indeamna la dragoste.

Doar unul dintre exemple de inversiune este este Exod 21:23: care cere ochii pentru ochii, dinte pentru dinte. Dar în Matei 5:38: "Aţi auzit că s-a zis:,, Ochi pentru ochi, şi dinte pentru dinte. 39 Dar Eu vă spun: Să nu vă împotriviţi celui ce vă face rău. Ci, oricui te loveşte peste obrazul drept, întoarce -i şi pe celalt."

| ligiutza07 a răspuns (pentru EmaS):

In sfarsit cineva care gandeste normal.

Răspuns utilizator avertizat
| EmaS a răspuns (pentru somios):

Te contrazic.Si orice om normal ar face asta.Tu nu esti unul dintre cei normali.Noi suntem mantuiti prin jertfa Domnului Isus.De unde scoti tu toate aceste ineptii, nu stiu.Iti dai seama ca este ilegal ceea ce scrii tu? La Ministerul Cultelor nu s-ar accepta asa ceva, daca pocaitii ar face fapte care sunt impotriva legilor tarii si firesti.,, Cine este mincinosul, dacă nu cel ce tăgăduieşte că Isus este Hristosul? Acela este Antihristul, care tăgăduieşte pe Tatăl şi pe Fiul.
1Ioan 4.3;
23 Oricine tăgăduieşte pe Fiul n-are pe Tatăl. Oricine mărturiseşte pe Fiul are şi pe Tatăl.,,

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Când am auzit la ştiri că soţul femeii respective credea că e posedată de Satan nu ştiam dacă să râd sau să plâng.

| Raniia a răspuns:

Stiati ca Soimos are mintea bolnava?

| Nuvăsufăr a răspuns:

Ştiai că religia străbunilor tăi daci era originală prin faptul că dacii plângeau când se năştea cineva şi râdeau când murea cineva?
Tot pe acest principiu, ei ştiau că acel nou-născut va avea de îndurat multe pe această lume, iar când moare ajunge în una mai bună alături de Zamolxis.
Creştinii nu-s prea originali.

| 220V a răspuns (pentru Nuvăsufăr):

Asta am vrut sa-i spun eu, chestia cu dacii, dar nu radeau, se bucurau ca mortul a scapat de chinurile vietii

| Nuvăsufăr a răspuns (pentru 220V):

Am greşit, am gândit că se bucură, dar am scris că râdeau. Dar râsul e tot o manifestaţie de bucurie.
Chefuiau în cinstea morţii lui. happy

| 220V a răspuns (pentru Nuvăsufăr):

Mi-am dat seama ca la asta te-ai referit, dar am vrut sa raspund. De chefuit, chefuiau cu Grase de Cotnari si palinca

| trolololo a răspuns:

Asta e farmecul religiei. Daca înțelegi ce vreau sa spunwinking

| 愛日本 a răspuns:

Woow.Ăia nu sunt pocăiţi mai de grabă ar fi satanişti rolling on the floor

| cuvant a răspuns:

Cine esti tu sa judeci? Ti-as recomanda doar din curiozitate sa vezi ce inseamna secta si ce inseamna o confesiune protestanta si neoprotestanta.
Ceea ce ne prezinti tu sun doar cateva extreme pe care le cauti tu ca sa iesi in evidenta. Crede-ma ca multi dintre tineri si nu numai ar avea de castigat daca ar incerca sa vada beneficiile spiritualitatii.

Penticostalii nu sunt un trib (pe aceia ii gasesti in africa), nu e o secta (secta sunt aceia care se folosesc de crestinism pentru a face alte lucruri, gen satanism - care au interpretat totul ce au gasit), cult - sa zicem. Penticostalii e o confesiune religioasa cum e ortodocsia, cataolicii si multe altele. Sunt putin mai radicali dar te asigur ca nu-i instiga sa-si omoare copii

| ligiutza07 a răspuns:

Of nu e adevarat pentiscostalii nu fac asa ceva toti. daca unul dintre ei a facut lucruri oribile nu e cazul sa-i puneti si pe restul in aceiasi oala cu el.sau ea in cazul nostru...si-a transat copilul pentru ca nu-l mai avea clar pe Dumnezeu in viata ei.sa te ajute Dumnezeu sa nu ajungi in aceiasi stare deplorabila ca ea.

| ligiutza07 a răspuns:

Men nu e cazul sa o judeci in primul rand pe femeie si in al doile rand pe restul penticostalilor. daca ea a facut lucrul asta inseamna ca nu-l mai avea pe Dumnezeu in viata ei...da-ti si u seama de anumite lucruri inainte sa comentezi...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am auzit altceva; ca ateii satanistii si necredinciosii si idolatrii sunt de fapt neprihaniti si a inceput a le creste aripi inca din fasa.si am mai auzit ca tu care judeci vei pus la dreapta tatalui, cu multumirile de rigoare, cu comitet de primire aplauze ma rog tot circul pentru munca ta asidua pe acest pamant trecator.si am mai auzit ca inca nu ai trcut de epoca tribala in celelalte tipuri de organizare sociala, de vrme ce penticostalii sunt un trib.si am mai auzit mai somios ceva foarte cert si anume ca intrucat credem in viata vesnica noi crestinii nu trebuie sa jelim atat de tare un adormit vremelnic, fiindca oricum ne vom intalni iarasi, si jelirea asta ar insemna ca de fapt nu credem in ce credem.si cred ca asa e. drept e sa plangem pentru cel plecat dintre noi.dar sa nu jelim de parca ar fi plecat pentru vesnicie.mai multe se aud ca despre lica samadaul.si din acestea multe, multe vor fi adevarate si multe minciuni.alege si tu ce de folos, asa cum domnul Hristos ne invata iar raul aruncal.adeca trece totul prin sita culturii generale ce o posezi, si prin ciurul teligengei ce o detii si mergi inainte nu inapoi in societatea tribala.ma faci sa cred ca ai un mers aplecat si mainile iti trec de genunchi.

Răspuns utilizator avertizat